4.9 C
Warszawa
czwartek, 25 kwietnia, 2024.

Więcej ćwiczenia w parach

Więcej ćwiczenia w parach lub nawet w drużynach podczas treningu, powoduje, że interakcje motywują wszystkich do rozwoju. Stąd tak ważne jest, by móc znaleźć takie obszary ćwiczenia, by uczestnicy mogli również zaspokoić swoje oczekiwania… które dopiero z czasem stają się tymi na dalszym planie.

Jednym z takich oczekiwań zaszytym głęboko w naszej naturze, jest chęć rywalizowania. Tak działa nasza świadomość, bo właściwie prawie przez całe nasze życie rywalizujemy z koleżankami i kolegami, siostrą czy bratem, w szkole, w pracy itd. Rywalizacja ma wiele różnych obszarów i powodów. Ale jedno jest pewne… kiedy trafiasz do grupy zajmującej się Karate-dō, z biegiem czasu rywalizacja schodzi na coraz dalszy plan. Aż wreszcie zanika w całości…

Popularne ćwiczenie… taczki

Jednak czasami, warto również powrócić do rywalizacji, ćwiczeń w parach lub większych grupach, by po prostu odświeżyć nieco „atmosferę” i przypomnieć nam samym, że w rywalizacji można znaleźć również po prostu dobrą zabawę, która posiada swoje – czasami – ukryte cele.

Wprawny instruktor/trener czy sensei – potrafi takie obszary znaleźć i wykorzystać do tego, by osiągnąć cele szkoleniowe. I to jest cudowne.

Każde ćwiczenie można urozmaicić

Wyjaśnienie, bo zaczęliście o to pytać… Jak zapewne zauważyliście, w naszym serwisie pojawiają się również materiały kierowane do osób, które widzą w treningu Karate-dō nieco więcej niż tylko technikę Karate. Stąd, czasami by móc przeczytać dany materiał trzeba się po prostu zarejestrować. Zapraszamy na zajęcia do klubów w Płońsku, Warszawie i niedługo już w Łomży.


Prenumeruj nasz Newsletter
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

podobne informacje

Tuż po feriach Maja podeszła do egzaminu

Tuż po feriach Maja Piotrowska podeszła do egzaminu na kolejny stopień. Dwa tygodnie przygotowywania się,...

Stop agresji i przemocy. Warsztaty z samoobrony

W obliczu wydarzeń związanych z agresją i przemocą, jakie ostatnio mają miejsce Związek Sportowy Polska...

Klub, to jest klub

Klub, to jest klub. Proste, ale tylko wtedy, kiedy zrozumiemy podstawowe wartości. Klub istnieje dlatego,...