4.6 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024.

Umiejętność ruchu

Umiejętność ruchu, to oczywiście tylko temat wywołany na potrzeby tego materiału, ale chodzi przede wszystkim o to, jak proste ćwiczenia można wykorzystać do nauki przemieszczania w konkretnych pozycjach, które staramy się opanować w temacie Karate.

Dla przykładu zrealizowaliśmy ćwiczenie, które znane jest od – właściwie – od zawsze. Jedna osoba przeplata obi (jap. pas) przed sobą na biodrach, a druga stojąc nieco z tyłu delikatnie utrudnia przemieszczanie się w pozycji zenkutsu-dachi.

To ćwiczenie uczy nie tylko tego, że trzeba użyć siły, ale przede wszystkim uruchomić ruch bioder, by można było w ogóle się przemieścić. Ćwiczenie wielokrotnie wykonywane podczas zajęć. Jednak jest jego wersja druga, czyli trzymający pas utrudnia przemieszczanie do tyłu.

Jakby nie patrzeć, wykonanie ćwiczenia w obie strony powoduje, że otrzymujemy komplet obciążenia dla organizmu na partie naszego ciała odpowiadające za wiele tematów.

Ale o tym bliżej już w trakcie zajęć. Zapraszamy do naszych klubów. Zajmujemy się Karate-dō, czyli wersją pozbawioną rywalizacji sportowej. Wszak Karate to nie sport…


Prenumeruj nasz Newsletter
spot_img
spot_img

podobne informacje

Piotr Michalczyk 4 kyū

Świetnie przygotowany egzamin. Dużo pozytywnej energii i siła zaangażowania. Tak właśnie  wyglądał egzamin Piotra Michalczyka...

Nowe obszary doskonalenia się

Nowe obszary doskonalenia się, tak można byłoby powiedzieć za każdym razem, kiedy rozpoczynamy poznawanie kolejnego...

Bieg Powstania Warszawskiego

W tym roku dokładnie, jak w latach poprzednich, nasza grupa zgłosiła się do udziału w...