17.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024.

Karate Kids

Karate Kids – to naprawdę świetny tytuł do tego materiału. Miejsce, to jedno z przedszkoli w Warszawie, gdzie od kilku miesięcy realizowane są zajęcia poświęcone tematowi Karate. Czas? (czerwiec 2019) … to przede wszystkim święto – Dzień Matki i oczywiście nadchodzący bez dwóch zdań Dzień Dziecka. Pokaz rozpoczęła wychowawczyni grupy Aneta Kurowska, która na co dzień trenuje Karate w warszawskim klubie we Włochach.

Wiecie jaki stres? Rozpoczęcie z ceremoniami, rozgrzewka i już po chwili oddała prowadzenie zajęć najmłodszym, którym przyglądali się bacznie stojący spokojnie rodzice. Te spokojne obserwowanie było dość ciekawe, bo nagle najmłodsi zaprezentowali to, czego rodzice się nie spodziewali.


To dzieci poprowadziły tuż po ceremoniach rozgrzewkę oraz część pokazu. Od strony technicznej zaprezentowane były techniki najprostsze, które są najbardziej skuteczne. Jednak końcówka pokazu była wręcz zaskakująca. Oto bowiem na “dywanie” pojawili się rodzice, którzy otrzymali zadania do wykonania. Jedni przysiady, inni pompki.

Zabawa na całego. Gratulujemy świetnej zabawy i super zdyscyplinowanej grupy. Miło widzieć, że Karate Kids jest jak najbardziej w cenie. Oczywiście, na koniec nie mogło zabraknąć pytań od rodziców, czy takie zajęcia będą prowadzone w kolejnym roku szkoleniowym. Z tego co wiemy, to na pewno.  


Komentarz:

Zajęcia te, były poprowadzone z uwzględnieniem najprostszego materiału, który jest do zapamiętania dla dzieci w tym wieku. To miłe zaskoczenie, bo efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Po pierwsze dyscyplina, którą udało się zaobserwować wszystkim. Po drugie, zaangażowanie najmłodszych. Ich energia i chęć pokazania wszystkiego najlepiej, jak tylko było to możliwe.

Po trzecie i chyba najważniejsze, z punktu widzenia Związku Sportowego, wychowawca – Aneta Kurowska – udowodniła po raz kolejny, że nawet posiadając jeden z najniższych stopni w Karate-dō Tsunami®, dzięki dopracowanej metodyce i innowacyjnym metodom nauki, jest możliwe poprowadzenie zajęć dla tak młodej i licznej grupy.


Prezentujemy ten materiał wszystkim malkontentom w ramach relacji z wydarzenia. Trening Karate prowadzony zgodnie z założeniami, metodyką i odpowiednim przygotowaniem instruktora, skutkuje rozwojem młodych osób (dzieci i młodzieży) w różnych obszarach. Jednym z nich jest także zainteresowanie utrzymaniem swojego zdrowia po przez ćwiczenie…


Prenumeruj nasz Newsletter
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

podobne informacje

Wracamy do treningów w II tygodniu stycznia

W warszawskim klubie zajęcia szkoleniowe rozpoczynamy z kilkudniowym poślizgiem spowodowanym sezonem grypowym. A tak na...

Praca, wypoczynek, praca…

Praca w odniesieniu do treningu. Czas wakacyjny jest przede wszystkim przeznaczony na wypoczynek, ale dla...

Wszystkie piątki na piątki…

Doprawdy, to ogromne wyzwanie… w lato oprócz wypoczynku poświęcić trochę czasu na treningi. Zwłaszcza, kiedy...