-2.5 C
Warszawa
niedziela, 3 grudnia, 2023.

Nawyk ruchowy

Pojawia się wtedy, kiedy wielokrotnie powtarzamy dane czynności. Wielokrotnie oznacza dokładnie to, co oznacza słowo “wielokrotnie”. Zatem nie ma podanej ilości powtórzeń, by wyrobić konkretny nawyk ruchowy.

Wszystko zależy od ćwiczącego. Dla jednego są to tylko minuty, dla innego lata a jeszcze dla innego całe życie. Czy to znaczy, że mamy poddać się i nie starać zrobić coś lepiej? Oczywiście, że nie. Należy podejść do tego z pełną świadomością, że pewnego rodzaju nawyki ruchowe wymagają pracy, pracy i jeszcze raz pracy. Powtarzanie pozwala ciału zapamiętać ruch? tak, ciału. Ciało bowiem posiada taką samą pamięć, jak nasz umysł.

Łatwo to porównać do jazdy na rowerze. Skoro się już nauczyliśmy, to praktycznie do końca życia pamiętamy, jak korzystać z roweru. Dokładnie tak samo jest z Karate. Ciało pamięta, wystarczy dać mu odpowiedni bodziec, czyli nasze chęci i trochę zaufania do siebie. Wszystko staje się niezwykle proste.

Zaledwie kilka godzin temu opublikowaliśmy materiał dotyczący tematu samoobrona. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Już niedługo ciąg dalszy?…

blog

Więcej podobnych