7.5 C
Warszawa
czwartek, 25 kwietnia, 2024.

Z zakresu samoobrony w treningu Karate

Z zakresu samoobrony tj. tematu, który interesuje praktycznie wszystkich ćwiczących, mieliśmy okazję dokładnie przećwiczyć jedno z zagadnień. Chodziło o przechwycenie techniki przeciwnika oraz wykonanie kontrataku. Wydawałoby się, że temat jest prosty, ale ilość możliwości po prostu trochę przeraża.

Cały czas sensei Mirosław Pawliński 2 dan przypominał, że skoro ćwiczymy nowy temat, to robimy go po prostu powoli i dokładnie, bo budowanie nawyków ruchowych zajmuje zawsze dużo czasu. Choć słowo „dużo” może trochę namieszać, bo oznacza ni mniej, ni więcej to, że każdy ma swój czas na naukę. Jednemu zajmuje to 2-3 dni, innej osobie ćwiczącej nawet lata.


Temat jednak był bardzo ciekawy, bo na końcu sensei Mirosław przypomniał jedynie zasady wykonania techniki. I jak się okazało, część z nich posiada bezpośrednie przełożenie na to, co działo się podczas zajęć od strony szkoleniowej.

Na zdjęciu: Ada i Marcin próbują opanować jedno z ćwiczonych rozwiązań

Do zobaczenia na kolejnym treningu. Gdybyście chcieli dołączyć do naszych grup, to zapraszamy na zajęcia do Płońska, Warszawy i wkrótce w Łomży.


Prenumeruj nasz Newsletter
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

podobne informacje

Paweł Jabłonowski 6 kyū

Paweł Jabłonowski zdał egzamin na stopień 6 kyū. Egzamin odbył się w warszawskim klubie. Partnerem...

Święta

Dzisiaj zupełnie nietypowo. Tuż przed Świętami. Czas na odłożenie na chwilę wszystkich spraw… innych. Czas...

Tym razem dla fizjoterapeutów

Tym razem dla fizjoterapeutów poprowadziliśmy szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, którzy na co dzień prowadzą...