24.8 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024.

Trening w trójkach

Trening w trójkach jest nieco wyższą formą treningu w nauce strategii i taktyki walki. Jego cele są różne, ze względu na techniki dobrane dla danej grupy ćwiczebnej. Niekiedy ćwiczone jest przemieszczanie, innym razem zwrot bioder i nadanie siły technice. W treningu tym łączymy zarówno techniki ręczne, jak i nożne.

Trening w trójkach nie jest najlepszym rozwiązaniem dla grup najmłodszych. Z naszego doświadczenia wynika, że trening taki przynosi już wymierne korzyści, kiedy ćwiczący są minimum na poziomie stopni 7 kyū. Wynika to z umiejętności – koordynacji ruchowej, znacznie mniejszej ilości błędów podstawowych, rozumienia podstaw biomechaniki itd.

Czy warto ćwiczyć w trójkach? Odpowiedź jest jednoznaczna. Oczywiście, że tak, tylko tyle, ze trzeba pamiętać o wybieraniu technik zgodnie z poziomem wyszkolenia danej grupy. Przy okazji… nie uda się ćwiczyć w trójkach wtedy, kiedy choćby jeden z ćwiczących nie podchodzi do tego typu ćwiczenia z największym zaangażowaniem lub nie posiada zdobytych i utrwalonych pozytywnych nawyków ruchowych w wykonywaniu technik…

Chcąc osiągną najlepsze wyniki, nie można zapominać o zazen

Zapraszamy na zajęcia do klubów w Płońsku, Warszawie i niedługo już w Łomży.


Prenumeruj nasz Newsletter
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

podobne informacje

50 po raz pierwszy

50 po raz pierwszy… oczywiście lat. Dokładnie tak jest z Pawłem, który już od ponad...

Historia klubu z Płońska

Zapraszamy Was do zapoznania się z pierwszą częścią historii klubu w Płońsku. Zamieszczone w niej...

Piotr po raz 52!

52… to nie ilość podejść na kolejny stopień w Karate-dō Tsunami®, a raczej urodziny Piotra,...