22.9 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024.

Łomża | Uczniowski Klub Sportowy Karate-dō

Aktualizacja wkrótce

Łomżyński Klub Karate-dō Tsunami® rozpoczął działalność w roku 1992 przy Szkole Podstawowej nr 10. Założycielem i pierwszym instruktorem był sensei Mirosław Pawliński 2 dan. Treningi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem; w zajęciach uczestniczyło blisko 100 osób. Dzięki determinacji, ciężkiej pracy i zaangażowaniu instruktora już po kilku miesiącach odbyły się pierwsze egzaminy na stopnie 10 kyū.

Karate-dō Tsunami® wraz z Urzędem Miejskim w Łomży wielokrotnie współorganizował akcję “Lato w mieście”, w której uczestniczyły dzieci spędzającej wakacje w domu. Z inicjatywy klubu w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży organizowane były zajęcia “Ferie z Karate”, w których brały udział dzieci z tej szkoły.

Mirosław Pawliński wyszkolił w trakcie pracy w łomżyńskim klubie pięciu instruktorów. Łomżyńscy karatecy wielokrotnie uczestniczyli w centralnych zgrupowaniach w Warszawie i Kazimierzu Dolnym, zdobyli uprawnienia instruktorów rekreacji ruchowej o specjalności Karate-dō Tsunami®. Od roku 1994 zajęcia prowadzili Mariusz Obrycki i Bogdan Zwierz. Po wielu latach (w 2009 r.) treningi Karate-dō Tsunami® ruszyły na nowo, tym razem z inicjatywy gakusei Joanny Łaskiej 6 kyū i sensei Mariusza Obryckiego 1 dan.

Związek Sportowy

Ważne

Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, DŌJŌ, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować. Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® na ten adres.