3.2 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024.

Urodziny senpai Jana

Urodziny senpai Jana… 18. urodziny! Dokładnie pamiętamy, kiedy senpai Jan pojawił się w warszawskim klubie na swoim pierwszym treningu. Miał wtedy 5,5 roku. No… prawie 6! To była jedna z pierwszych grup, które zostały uruchomione w ramach projektu „Stop agresji i przemocy” realizowanego przez wtedy powstający Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.

Jak łatwo zauważyć… ponad 12 lat wspólnego treningu, aktualnie senpai Jan Leszczyński posiada stopień 3 kyū i jako asystent często prowadzi już zajęcia treningowe. Trzeba przyznać, że dużo z tego wszystkiego, co pojawia się w zajęciach Karate, senpai Jan wykorzystuje każdego dnia.

W tym roku matura, zatem ćwiczenie… trochę na innych obrotach, ale cały czas ćwiczenie. A później?… Cóż, każdy wybiera swoją „drogę”. Jak przyznał sensei Mirosław Pawliński 2 dan, to także 12 lat pracy zupełnie z innego obszaru i była ona możliwa tylko dzięki współpracy ze wspaniałymi rodzicami Jana, czyli Anią i Michałem. To właśnie dzięki nim, bo trzeba to przyznać, że oboje wiedzą o tym, jak trening Karate wpłynął na Jana i kontakt ze wszystkimi sensei w grupie. Jak zauważył sensei Mirek, na pewno dużym wyzwaniem jest zbliżający się egzamin na stopień 1 dan. Bo przecież sensei to… nauczyciel, który nie tylko jest dorosły, ale przede wszystkim dojrzały… Wszystkiego dobrego Janie!

Egzamin senpai Jana Leszczyńskiego na 4 kyu

Chcesz nas poznać? Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy do DŌJŌ w Płońsku i Warszawie, a niedługo również w Łomży.


Prenumeruj nasz Newsletter
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

podobne informacje

Czym jest zazen?

Każdy z nas jest inny i wszyscy doświadczamy różnych, niemierzalnych stanów umysłu. Mamy różne nadzieje...

Wspaniałe zaskoczenie

Wspaniałe zaskoczenie, tak można określić zgłoszenie, jakie do nas dotarło na kilka tygodni przed końcem...

Karate-dō a sport wyczynowy

Niniejszy materiał jest tylko wprowadzeniem do tematu, który w ostatnich latach w środowisku Karate stał...