5.7 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024.

W pierwszym kroku: samoedukacja

Samoedukacja w czasach, w jakich przyszło nam żyć, stanowi nie lada wyzwanie. Właściwie, samoedukacja stanowi największe wyzwanie. Dlaczego? Idealnie oddaje ten temat kongo-zen. Tylko osoba, która sama podejmuje się edukacji i skupia się na tym w sposób najlepszy z możliwych, jest w stanie osiągnąć „sukces” bez względu na to, co te słowo dla niej oznacza.

Samoedukacja jest zdobywaniem wiedzy, a nie jej posiadaniem. Wynika ona z naszej wewnętrznej potrzeby poznawania danego tematu, lub nawet grupy tematów. Wszystko jedno, czy jest to strona pasji, czy też zawodowa lub rodzinna. Samoedukacja powoduje, że łatwiej jest nam również zrozumieć świat, który nas otacza.

Przykładów na takie działanie można podawać dużo, ale to co jest najbardziej istotne jest zawarte między innymi w treningu Karate-dō, gdzie rola nauczyciela ogranicza się jedynie do podpowiedzi, by łatwiej wybrać swoją ścieżkę doskonalenia się. Doskonalenie się jest kolejnym etapem…

To między innymi o takich tematach często rozmawiamy podczas treningów. Oczywiście, to tylko duży skrót myślowy… jak chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszamy do udziału w naszych treningach.


Prenumeruj nasz Newsletter
spot_img
spot_img

podobne informacje

Czym jest zazen?

Każdy z nas jest inny i wszyscy doświadczamy różnych, niemierzalnych stanów umysłu. Mamy różne nadzieje...

Uciskamy… uciskamy…

Tak, dokładnie tak jest. Uciskamy, bez względu na to, czy tamujemy krwotok, który jest także...

Opłatek? Jasne, że tak

Opłatek? Jasne, że tak… jak co roku już od wielu lat wybieramy się całą grupą...