-2.1 C
Warszawa
niedziela, 3 grudnia, 2023.

Trening z użyciem przyrządów

Trening z użyciem przyrządów jest po prostu wyzwaniem i to nie byle jakim. Przy czym nie chodzi o to, że rozpoczynamy ćwiczenie technik z tarczami, łapkami, bokenami itd. Raczej chodzi o to, by ćwiczący nie zrobili sobie po prostu krzywdy. Zatem przygotowanie do treningu właśnie z tarczami, nie może być pominięte. Ułożenie ciała, praca z poszczególnymi ruchami (technikami), świadome wykonanie danego ruchu, ułożenia ciała itd.

Składowych jest niezwykle dużo i wszystko tylko dlatego, by technika wykonywana, czyli ruch, posiadała swoją efektywność a nie… efektowność. To drugie, to raczej obszar „cyrku”. Ale o tym nieco później.

Praca z tarczami jest wymagająca. Można powiedzieć, że dopiero wtedy pojawia się… czasami, świadomość znaczenia ułożenia ciała, techniki, uruchomienia odpowiedniej kolejności mięśni, oddychania itd. Nawet, jeżeli wydaje się Wam, że to tylko tarcza i należy ją po prostu np. uderzyć, to spróbujcie zrobić to z całą siłą bez przywiązywania uwagi do szczegółów techniki… macie apteczkę w pobliżu?… Super. To teraz zróbcie sobie sami opatrunek!

Zatem trening z tarczami to nieustanne dbanie o szczegóły. Wszystkie. Więcej o tym na naszych zajęciach. Zapraszamy na zajęcia do klubów w Płońsku, Warszawie i niedługo już w Łomży.


Prenumeruj nasz Newsletter

blog

Więcej podobnych