16 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024.

Trening z użyciem przyrządów

Trening z użyciem przyrządów jest po prostu wyzwaniem i to nie byle jakim. Przy czym nie chodzi o to, że rozpoczynamy ćwiczenie technik z tarczami, łapkami, bokenami itd. Raczej chodzi o to, by ćwiczący nie zrobili sobie po prostu krzywdy. Zatem przygotowanie do treningu właśnie z tarczami, nie może być pominięte. Ułożenie ciała, praca z poszczególnymi ruchami (technikami), świadome wykonanie danego ruchu, ułożenia ciała itd.

Składowych jest niezwykle dużo i wszystko tylko dlatego, by technika wykonywana, czyli ruch, posiadała swoją efektywność a nie… efektowność. To drugie, to raczej obszar „cyrku”. Ale o tym nieco później.

Praca z tarczami jest wymagająca. Można powiedzieć, że dopiero wtedy pojawia się… czasami, świadomość znaczenia ułożenia ciała, techniki, uruchomienia odpowiedniej kolejności mięśni, oddychania itd. Nawet, jeżeli wydaje się Wam, że to tylko tarcza i należy ją po prostu np. uderzyć, to spróbujcie zrobić to z całą siłą bez przywiązywania uwagi do szczegółów techniki… macie apteczkę w pobliżu?… Super. To teraz zróbcie sobie sami opatrunek!

Zatem trening z tarczami to nieustanne dbanie o szczegóły. Wszystkie. Więcej o tym na naszych zajęciach. Zapraszamy na zajęcia do klubów w Płońsku, Warszawie i niedługo już w Łomży.


Prenumeruj nasz Newsletter
spot_img
spot_img

podobne informacje

Fumio Demura: odeszła legenda Karate

Odszedł jeden z najwybitniejszych autorytetów współczesnego Karate... Fumio Demura (jap. 出村文男 Demura Fumio; ur. 15...

Tradycja, o którą trzeba dbać nieustannie

Tradycja, o którą trzeba dbać nieustannie. Jednym z przejawów tego jest chociażby cały ceremoniał występujący...

Warsztaty z samoobrony ruszają już 25 marca

W obliczu wydarzeń związanych z agresją i przemocą, jakie ostatnio mają miejsce Związek Sportowy Polska...