6.2 C
Warszawa
czwartek, 25 kwietnia, 2024.

Jak długo według Ciebie powinien trwać efektywny trening?

To kolejne pytanie zadane przez nas w ankietach, które zamieszczamy poniżej każdej informacji pojawiającej się w naszym serwisie. Tym razem odpowiedzi było 73. Bardzo Wam dziękujemy za Wasz czas i chęć pomocy w rozwijaniu tego projektu. Jak zapewne zauważyliście w odpowiedziach wygrała opcja zajęć trwających 90 minut.

Z różnych powodów wydaje się, że jest to najlepsze rozwiązanie. Chodzi o to, że mamy czas na część związaną z rozgrzewką, ćwiczeniami kondycyjno-wytrzymałościowymi oraz duży blok czasu na trening główny.

Kiedy dołożymy do tego minuty poświęcone na ceremonie i zazen, okazuje się w praktyce, że 90 minut mija błyskawicznie. Kiedy stosujemy zajęcia krótsze? Odpowiedź jest dość prosta, choć dla wielu osób wcale nie oczywista. Chodzi o treningi dla osób w wieku do lat 10-ciu. Więcej o tym w oddzielnym materiale. Później jest o wiele łatwiej. Zapraszamy do zajrzenia na wyniki. Grafikę prezentujemy poniżej.

Wyniki ankiety

Zamieszczamy również kolejne pytanie. Czy adepci Karate powinni uzupełnić swój trening o techniki np. boksu? Trzy odpowiedzi, ale mamy nadzieję, że dokładnie tak jak wcześniej, będziecie aktywnie uczestniczyć w naszych ankietach.


Prenumeruj nasz Newsletter
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

podobne informacje

Różnorodność technik

Różnorodność technik w Karate rzeczywiście jest ogromna. Wystarczy wymienić tylko podstawowe, takie jak: pchnięcia, uderzenia,...

Tradycja, o którą trzeba dbać nieustannie

Tradycja, o którą trzeba dbać nieustannie. Jednym z przejawów tego jest chociażby cały ceremoniał występujący...

W pierwszym kroku: samoedukacja

Samoedukacja w czasach, w jakich przyszło nam żyć, stanowi nie lada wyzwanie. Właściwie, samoedukacja stanowi...