15.7 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024.

A my sobie ćwiczymy

A my sobie ćwiczymy, czasami trudniejszy materiał, czasami łatwiejszy. I bywa czasami, że nie mamy jak w trakcie zajęć zrobić kilka zdjęć. Ale… żeby nie było, chociaż na koniec możemy sobie zrobić razem jedno… zdjęcie.

A temat zajęć był wyjątkowy. Tokui kata. Czyli kata, które sami układamy od początku do końca. Tak bowiem jest, że w Karate-dō Tsunami® już od stopnia 3 kyū Uke układa samodzielnie kata. Zachowując przy tym wszystkie jego szczególne cechy, jak chociażby punkt początkowy i końcowy… oraz linie, po których się poruszamy. Ci, którzy ćwiczą to dokładnie wiedzą o czym teraz piszemy. Nie mniej tokui kata jest indywidualnym zapisem swoich doświadczeń związanych z treningiem Karate.

W grupie Karate-dō Tsunami® dodatkowo od stycznia 2022 roku wszystkie tokui kata mają zostać zarchiwizowane w postaci zdjęć, opisem, filmem oraz złożone na ręce przewodniczącego Yūdansha przed egzaminem. A później… tokui kata zostanie wydane w postaci broszury, by inni ćwiczący mogli poznać rozwiązania zawarte dokładnie w tej jednej formie…

Świetnie, prawda? Zapraszamy do naszych klubów w Płońsku, Warszawie i już niedługo w Łomży.


Prenumeruj nasz Newsletter
spot_img
spot_img

podobne informacje

W kolejnym kroku: samodoskonalenie się

W poprzednim naszym wpisie zawarliśmy bardzo ogólne informacje dotyczące samoedukacji. Tym razem, ale bardzo krótko...

Warsztaty z samoobrony ruszają już 25 marca

W obliczu wydarzeń związanych z agresją i przemocą, jakie ostatnio mają miejsce Związek Sportowy Polska...

Samoobrona… Niechciana prawda

Być może ten krótki materiał pozwoli Tobie spojrzeć na temat samoobrony nieco w inny sposób....