19.5 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024.

Praca nad dystansem w starciu

Praca nad dystansem w starciu omawiana jest dokładnie podczas zapoznawania się z materiałem na stopień 9 kyū w Karate-dō Tsunami®. To wtedy dokładnie poznajemy teorię i omawiamy wszystkie szczegóły związane z treningiem kumite w rozwiązaniach go-no-sen (jap. przejmowanie inicjatywy w walce, gdzie pierwszą „techniką” jest obrona).

Jednak poznanie teorii jest tylko drobnym elementem szkolenia. W następnych miesiącach i latach doskonalimy każdy z najdrobniejszych szczegółów. Należą do nich między innymi oddychanie, przemieszczanie, koncentracja, postrzeganie przeciwnika i wreszcie psychologia starcia (walki). Niby nic, ale każdy z tych szczegółów wymaga od nas samych dyscypliny treningu, dokładności i wreszcie cierpliwości do naszych słabości.

Nauka dystansu przed atakiem techniką nożną

Zdarzają się ćwiczący, którym wydaje się, że po jednorazowym przećwiczeniu danego rozwiązania wiedzą i umieją już wszystko i najczęściej bardzo szybko przychodzi otrzeźwienie. Wystarczy zmiana partnera w treningu i już wiadomo, że nie jest to łatwe.

Jeżeli tylko chcesz wiedzieć więcej, to zapraszamy na nasze treningi w Płońsku i Warszawie i niedługo także w Łomży.


Prenumeruj nasz Newsletter
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

podobne informacje

50 po raz pierwszy

50 po raz pierwszy… oczywiście lat. Dokładnie tak jest z Pawłem, który już od ponad...

Mega wydarzenie. Egzamin Marka Gryszki

Tego typu wydarzenia odbywają się naprawdę bardzo rzadko. Egzamin na stopień 3 kyū jest wydarzeniem...

Wracamy do treningów w II tygodniu stycznia

W warszawskim klubie zajęcia szkoleniowe rozpoczynamy z kilkudniowym poślizgiem spowodowanym sezonem grypowym. A tak na...