14.9 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024.

Trening indywidualny to jedna z możliwości

Trening indywidualny, to tylko jedna z wielu możliwości zajmowania się Karate. Nie oznacza to jednak, że jest w jakiś sposób preferowana. Każdy z ćwiczących (każda), wybiera taką formułę, która pozwoli na osiągnięcie jak najlepszych efektów. Praca samodzielna – trening indywidualny jest także jednym z najtrudniejszych. Wymaga ogromnej samodyscypliny i używając dużego skrótu myślowego, punktów kontrolnych.

Tymi punktami kontrolnymi mogą być ćwiczenia w parach, na przykład kihon-kumite (jap. spotkanie rąk, czyli nauka walki). Wtedy mamy szansę na dość dokładne przeanalizowanie każdego szczegółu, jakim zajmowaliśmy się podczas indywidualnych zajęć.

W okresie wakacji (lipiec-sierpień) 2022 roku, we wszystkich klubach Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® realizowane były zajęcia o charakterze indywidualnym. Pisaliśmy o tym już dużo wcześniej. Przy okazji zawsze można na moment zajrzeć do nas i zobaczyć, jak taki trening wygląda? Zawsze zapraszamy. Jeżeli chcesz poznać zasady udziału w takich zajęciach, po prostu napisz do nas na ten adres.

spot_img
spot_img

podobne informacje

Egzamin Piotra na stopień 5 kyū

Być może to letnia atmosfera przyczyniła się do tego, być może egzaminy Marka i Ady…...

Czym jest zazen?

Każdy z nas jest inny i wszyscy doświadczamy różnych, niemierzalnych stanów umysłu. Mamy różne nadzieje...

Samoświadomość… podsumowanie

O ile we wcześniejszych wpisach poruszaliśmy wiele tematów związanych z „samoedukacją”, „samodyscypliną” i „samokontrolą” o...