-2.1 C
Warszawa
niedziela, 3 grudnia, 2023.

Świadomość ruchu

Świadomość ruchu. To niezwykle trudny temat. Chociażby dlatego, że wielokrotnie podczas zajęć rozmawiamy o najmniejszych błędach pojawiających się podczas nauki ruchu, a inaczej nazywając – techniki. Chodzi jedynie o to, że czasami wydaje się nam, że cały ruch wykonaliśmy prawie perfekcyjnie. Niestety, tylko tyle, że nam się to wydaje.

Podczas treningu otrzymujemy dokładnie wskazówki wykonania każdego ćwiczenia. Teoria oraz praktyczny pokaz, jak należy się do tego przygotować i później już w trakcie ćwiczenia – odpowiedzieć sobie, czy to jest dokładnie to, co mieliśmy zrealizować.

Oczywiście, kiedy ćwiczymy nie widzimy tego tak dokładnie, jak patrzy dodatkowo instruktor i obserwuje wszystkie szczegóły naszego treningu. To powoduje, że nasze ćwiczenie nabiera innej wartości. Mamy dzięki temu dokładnie informację zwrotną, czyli najważniejszą część treningu.

Jaki to ma wpływ na nasze ćwiczenie? Jak możemy wykorzystać wszelkie podpowiedzi? Jak korzystać z doświadczenia instruktora? O tym wszystkim w jednym z kolejnych wpisów.


Prenumeruj nasz Newsletter

blog

Więcej podobnych