23.4 C
Warszawa
sobota, 8 czerwca, 2024.

Poszukiwanie wzorców

Poszukiwanie wzorców nie jest łatwe. Zawsze, a może prawie zawsze słyszymy narzekania na to, że młode pokolenie zachowuje się tak, albo inaczej. Nie zawsze tak, jak byśmy chcieli. Nie jest to często „wina” młodzieży. Zapominamy, że młodzież jest cudowna i jedyne co możemy zrobić, to dostarczyć jej wzorce zachowania i działania.

To ogromne wyzwanie, zarówno dla rodziców ale również dla trenerów, którzy mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie młodzieży podczas treningów. Karate jest idealnym przekaźnikiem tego typu treści.

Dobór słów (komunikacja), jak najbardziej uniwersalny, często z użyciem konkretnych przykładów powoduje, że dzieci i młodzież są w stanie nawet z lekką podpowiedzią realizować nawet te trudne zadania.

W naszej grupie… przykład możecie zobaczyć na zdjęciu. Ewa pojawia się na treningu ze swoim synem Krzysztofem, który nie boi się stanąć przed grupą i poprowadzić rozgrzewkę. Z podpowiedziami… tak, ale mimo wszystko strach przed wystąpieniem mija, jak tylko rozpoczyna się ćwiczenie.

Chcesz wiedzieć, jak to robimy? Zajrzyj do nas na trening: Warszawa ul. Solipska 17/19 w każdy poniedziałek i środę od 18:00 do 19:30. Od lipca codziennie na boisku pobliskiej szkoły.


Prenumeruj nasz Newsletter
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

podobne informacje

Olimpijskie marzenie WKF się skończyło!

Od wielu lat trwają dyskusje, które pobudzają wyobraźnię karateka na całym świecie. Oto w roku...

Nawyk ruchowy

Pojawia się wtedy, kiedy wielokrotnie powtarzamy dane czynności. Wielokrotnie oznacza dokładnie to, co oznacza słowo...

Powrót do sali treningowej w Płońsku

Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na powrót do szkoły oraz zajęć Karate. Jak zawsze, początki...