21 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024.

Odkrywamy Karate

Odkrywamy Karate, właściwie podczas każdych zajęć. Od lat sensei Mirosław Pawliński 2 dan przypomina, że tylko wtedy się rozwijamy, kiedy każdy trening jest swojego rodzaju odkryciem, przygodą…  co nie oznacza, że jest łatwy.

Czasami rozwiązania, które ćwiczymy są po prostu bardzo trudne i ich opanowanie zajmuje wiele treningów. Najważniejsze, by się nie poddawać. Musimy jednak pamiętać, że nauka to poznanie siebie, zrozumienie wartości poznanych, świadome ich wykonanie i powtarzanie. Tylko wtedy wszystko układa się we właściwy wzór i powstaje takie indywidualne DNA ćwiczącego, wraz z nawykami, które są po prostu poprawne.

Każdy szczegół jest ważny

Oczywiście, nie sam ruch i technika są tutaj ważne, bo tym drugim i w dodatku równorzędnym czynnikiem jest zazen, o którym pisaliśmy już wielokrotnie.

Zazen… czas na pracę umysłu

W warszawskim klubie powoli zbliżamy się do sezonu letniego i tutaj, dokładnie jak w roku poprzednim treningi indywidualne będą odbywały się na boisku. Ale więcej szczegółów już niedługo.


Prenumeruj nasz Newsletter
spot_img
spot_img

podobne informacje

Technika a technika

Wielokrotnie podczas zajęć zastanawiamy się wspólnie nad poprawnością wykonywania technik. Kiedy opisujemy ich zasady… wszystko...

W takim towarzystwie… choćby do piekła

Przypominamy Wam szkolenie, jakie realizowaliśmy w 2019 roku w jednej z firm wspierających nasze działania...

Egzamin Piotra na stopień 5 kyū

Być może to letnia atmosfera przyczyniła się do tego, być może egzaminy Marka i Ady…...