5.3 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024.

Lato rozpoczęte

Lato rozpoczęte, zatem pierwszy trening, który się odbył na boisku przy szkole zrealizowany w całości. Jak zawsze, tak przynajmniej jest już od kilku lat, ćwiczymy przez dwa miesiące lata na boisku szkoły, z którą współpracujemy już od dość dawna.

Letnie treningi, to przede wszystkim część ćwiczenia indywidualnego. Jest to też najtrudniejsza część doskonalenia się. Nie są to zajęcia (treningi) kierowane. Po prostu, sensei Mirosław Pawliński 2 dan jest dostępny każdego dnia dla każdego ćwiczącego (w Warszawie), który tylko chce dalej szkolić się w temacie Karate-dō.

W tym roku będzie to około 30-40 treningów dodatkowych, skumulowanych w okresie dwóch miesięcy. Łatwo sobie przeliczyć, że daje to około 5 miesięcy treningów planowych realizowanych podczas normalnych zajęć w roku szkoleniowym od września do czerwca. To rzeczywiście bardzo duża kumulacja. Z drugiej strony czas, czyli kumulacja ćwiczenia … przynosi duże rezultaty szkoleniowe. Najczęściej, efektem tego jest minimum jeden egzamin na kolejny stopień.

W niektórych przypadkach, a jest to zauważalne dla wyższych stopni, możliwe jest realizowanie nawet dwóch lub trzech egzaminów.

Zresztą, nie o egzaminy tutaj chodzi, tylko o wiedzę i umiejętności…


Prenumeruj nasz Newsletter
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

podobne informacje

Tradycja, o którą trzeba dbać nieustannie

Tradycja, o którą trzeba dbać nieustannie. Jednym z przejawów tego jest chociażby cały ceremoniał występujący...

Jak długo według Ciebie powinien trwać efektywny trening?

To kolejne pytanie zadane przez nas w ankietach, które zamieszczamy poniżej każdej informacji pojawiającej się...

Trening indywidualny to jedna z możliwości

Trening indywidualny, to tylko jedna z wielu możliwości zajmowania się Karate. Nie oznacza to jednak,...