6.7 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024.

Program ideowy

Poniżej prezentujemy PROGRAM IDEOWY. Pierwsze podwaliny tego programu powstawały na początku lat 80. poprzedniego wieku. Rozwiązania, które są tutaj uwzględnione nie istnieją w żadnym z innych projektów szkoleniowych. Siłą tego programu jest wiara w świadome postępowanie każdego ze studentów, oparte o dogłębną analizę i rozwój, którego podstawą jest wiedza oraz indywidualne możliwości psycho-motoryczne każdego studenta.

PROGRAM IDEOWY

 • Powrót do doktryny Karate-dō Daruma. Celem w Karate-dō Tsunami® jest osiągnięcie:
  – Bodai = stanu jedności ducha i ciała,
  – Nehan = stanu jedności i harmonii z otoczeniem.
  Środkami do osiągnięcia celu są stosowane w jednakowym stopniu:
  – Zen = ćwiczenia medytacyjne,
  – Karate = ćwiczenia fizyczne.
 • Sztuka walki w Karate-dō Tsunami® służy do zrozumienia wartości życia własnego oraz innych ludzi.
 • Nie istnieje styl najlepszy. Wszystkie wnoszą do Karate-dō określone wartości. W Karate-dō Tsunami® dąży się do opanowania i analizy dorobku różnych stylów bez skłaniania się w stronę któregokolwiek z nich. Unika się przez to zahamowań wywołanych jednostronnością rozwiązań jednego stylu.
 • Odrzucenie “kultu mistrzów”. Warunkiem postępu w Karate-dō Tsunami® jest wiara we własne możliwości. Celem procesu szkoleniowego jest rozwój refleksji i krytycznej oceny oraz świadomości i inicjatywy każdego studenta.
 • Wszechstronne wykorzystanie zasad równości i demokracji:
  – w procesie podejmowania decyzji,
  – w procesie szkoleniowym.

wymagania egzaminacyjne

Ważne

Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, DŌJŌ, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować. Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® na ten adres.