Wiedza i jeszcze raz wiedza

- współpraca -

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]W[/mks_dropcap]iedza i jeszcze raz wiedza. To absolutnie podstawa. Zajęcia prowadzone przez senpai Roberta Kwietnia z Płońska to prawdziwa dawka wiedzy. Senpai ukończył AWF i dodatkowo od wielu lat jest nauczycielem przedmiotu „wychowanie fizyczne” w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku.

Karate łączy wiele ze współczesną formą kultury fizycznej – mówi senpai Robert Kwiecień. – Dla wielu osób jest to zaskoczenie, jak potężna dawka wiedzy jest ukryta w Karate. Anatomia, biomechanika itd.

Każdy szczegół jest ważny. Senpai Robert stara się przekazać jak najwięcej

Praktycznie każdego dnia poznajemy coś nowego, dotyczącego naszego ciała (anatomii). Skoro wiedza o nas samych jest cały czas zwiększana, to oznacza tylko jedno. Każdy z instruktorów, a później ćwiczących siłą rzeczy ma za zadanie w całym procesie szkoleniowym uczyć się ze zrozumieniem każdego ruchu.

Sensei Mirosław Pawliński już kilka lat temu mówił o zmianie w metodyce uczenia i nauczania – mówi senpai Robert Kwiecień. – Nasze doświadczenia, wiedza i  zaangażowanie jest widoczne każdego dnia. Być może już od następnego roku zaczniemy powoli wprowadzać lekkie zmiany.

Najmłodsza grupa w Płońsku

UKS w Płońsku prowadzi zajęcia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku. Klub współpracuje na stałe z Urzędem Miejskim w Płońsku oraz Starostwem.

- A N K I E T A -

 

Dla nas najważniejsze jest stałe podnoszenie poziomu prowadzonych zajęć szkoleniowych. Stąd pytamy Was o różne tematy.