Strona główna » Wbrew obiegowej opinii
blog

Wbrew obiegowej opinii

Wbrew obiegowej opinii kobudō, czyli nauka władania bbronią, lub jak kto woli przyrządami jest częścią tradycji w Karate. Ale słowo Karate należy w takim znaczeniu rozumieć, jako ogół sztuk walki. O historii kobudō pisaliśmy już nie raz. Zatem dzisiaj tylko kilka krótkich informacji.

W Karate-dō Tsunami temat kobudō jest jednym z ważniejszych. Tylko tyle, że jest on poruszany jako stabilne szkolenie w grupach, które posiadają co najmniej stopień szkoleniowy 3 kyū. Wcześniejszy kontakt z kobudō jest raczej, jako zachęta do szybkiego opanowania materiału wcześniejszego.

Zrozumieć ruch

Chodzi o to, że ćwiczący nie posiadający wypracowanych nawyków ruchowych, próbując posługiwać się kobudō, może doprowadzić po prostu do nieszczęśliwego wypadku. I nie tyle swojego, co koleżanki lub kolegi, którzy stoją obok – mówi sensei Mirosław Pawliński.

Świadomość swoich umiejętności, posługiwania się swoim ciałem, a dopiero później przyrządy lub broń. Inaczej w żadnym obszarze nie istnieje prawdziwy rozwój, a jedynie iluzja… posiadania umiejętności. Zajęcia wprowadzające (dla zainteresowanych) odbyły się w UKS Karate-dō we Włochach (Warszawa).

dodaj komentarz...

kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Warto wiedzieć więcej!

Blog / Aktualności

Pogoda dla Ciebie

sty 22 - pon
Warszawa, Polska
-3°C pochmurno z przejaśnieniami