Wbrew obiegowej opinii

- współpraca -

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]W[/mks_dropcap]brew obiegowej opinii kobudō, czyli nauka władania bbronią, lub jak kto woli przyrządami jest częścią tradycji w Karate. Ale słowo Karate należy w takim znaczeniu rozumieć, jako ogół sztuk walki. O historii kobudō pisaliśmy już nie raz. Zatem dzisiaj tylko kilka krótkich informacji.

W Karate-dō Tsunami temat kobudō jest jednym z ważniejszych. Tylko tyle, że jest on poruszany jako stabilne szkolenie w grupach, które posiadają co najmniej stopień szkoleniowy 3 kyū. Wcześniejszy kontakt z kobudō jest raczej, jako zachęta do szybkiego opanowania materiału wcześniejszego.

Zrozumieć ruch

Chodzi o to, że ćwiczący nie posiadający wypracowanych nawyków ruchowych, próbując posługiwać się kobudō, może doprowadzić po prostu do nieszczęśliwego wypadku. I nie tyle swojego, co koleżanki lub kolegi, którzy stoją obok – mówi sensei Mirosław Pawliński.

Świadomość swoich umiejętności, posługiwania się swoim ciałem, a dopiero później przyrządy lub broń. Inaczej w żadnym obszarze nie istnieje prawdziwy rozwój, a jedynie iluzja… posiadania umiejętności. Zajęcia wprowadzające (dla zainteresowanych) odbyły się w UKS Karate-dō we Włochach (Warszawa).

- A N K I E T A -

 

Dla nas najważniejsze jest stałe podnoszenie poziomu prowadzonych zajęć szkoleniowych. Stąd pytamy Was o różne tematy.

Komentuj!

Wprowadź swój komentarz
Proszę wprowadź swoje imię