Waplewo z EWS, brzmi trochę zagadkowo… Na zaproszenie Uczelni Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w czerwcowej edycji szkoleniowej w Waplewie miała okazję uczestniczyć grupa Karate-dō Tsunami.

Patronat

EWS jest Uczelnią, która kształci kadry z obszaru kultury fizycznej, sportu oraz integracji sensorycznej. Obszar działania obejmuje różne dyscypliny a wśród jej absolwentów i co najważniejsze aktualnych jeszcze studentów, są najwybitniejsi polscy sportowcy.

A był to wyjątkowy weekend, podczas którego rozgrywane były zawody, które przeszły już do historii. Studenci mieli okazję rywalizować ze sobą w różnych konkurencjach, wśród nich były zawody w pływaniu kajakami, jeżdżeniu rowerem, bieganiu, rzucie piłką do kosza… i oczywiście wszystko na czas. Wygrani, otrzymali super nagrody.

Dla trenujących Karate-dō Tsunami udział w tym wyjeździe miał wiele różnych aspektów. Poznać miejsce, gdzie prawdopodobnie w przyszłości będą realizowane letnie zgrupowania. Zaprezentować Karate-dō Tsunami, jako dyscyplinę – jakość zmiany w życiu trenując Karate i zen.

Pod koniec dnia uczestnicy wyjazdu zrealizowali mały pokaz dla licznie zgromadzonej publiczności – wykładowców i studentów Uczelni.