Trening z humorem

  Grupa z Płońska

  Trening z humorem… to sama przyjemność. Tak przynajmniej można to zrobić w Płońsku. Podczas zajęć nie musi być przez cały czas… pełnia dyscypliny. Pisaliśmy o tym już wcześniej. Czasami potrzeba jest pełnego rozluźnienia, by osiągnąć zaplanowane efekty szkoleniowe.

  Podczas treningu – jaki odbył się tuż przed feriami zimowymi – skupiliśmy się przede wszystkim na technikach podstawowych – mówi sensei Zbigniew Kociński.

  Ćwiczenie technik w grupie, gdzie są zaawansowani i początkujący, najważniejsze jest dokładne tłumaczenie wszystkich tematów poruszanych podczas zajęć. Tylko w ten sposób można uniknąć rozbieżności w nauce. Zasady bowiem są takie same dla wszystkich. Różnice pojawiają się tylko w wtedy, kiedy rozpatrujemy swoje możliwości psychomotoryczne.

  Każdy z ćwiczących jest inny. W sumie, to Karate jest dla nas a nie my dla Karate.

  Uczniowski Klub Sportowy Karate-dō w Płońsku współpracuje z Urzędem Miasta Płońska, Szkołą Podstawową nr 2 oraz Starostwem Płońska. Zajęcia prowadzą szkoleniowcu Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami: sensei Zbigniew Kociński i senpai Robert Kwiecień.