Trening to także umysł

Trening zazen podczas zgrupowania w Bydgoszczy - 2001 r.
- współpraca -

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]W[/mks_dropcap] dużym skrócie… trening to także umysł. W jednej z ciekawszych publikacji na temat zen  opublikowane jest pytanie, które warto  sobie zadać. Skoro myjemy nasze ciało każdego dnia, nawet wielokrotnie, to kto z nas myje umysł?

Być może nie było ono postawione idealnie w ten sposób, nie mniej dotyczy ono pracy naszego umysłu i dbania o jego kondycję. Ilekroć staramy się o to, by przypomnieć ćwiczącym, że o umysł też należy dbać dokładnie tak samo, jak o nasze ciało… wszyscy patrzą z niedowierzaniem.

Trening zen to nieodzowna część zajęć

Jednym z wielu elementów, ale wyróżniających nas – ćwiczących Karate-dō według założeń Tsunami – jest połączenie treningu fizycznego z umysłowym… czyli medytacją zen. Dopiero wtedy „my” – jako całość (umysł i ciało) rozwijamy się kompleksowo.

A później już tylko ćwiczenia poprawiające naszą kondycję…

Ćwiczenia zen są jedną z największych wartości treningu Karate-dō. W grupach początkujących jest to od około 2-3 minut do 1/2 czasu treningu dla grupy ćwiczącej z poziomu już 1 dan (shodan).

Dlaczego? O tym więcej w czasopiśmie SHODAN, które już niedługo się ukaże.

 

- A N K I E T A -

 

Dla nas najważniejsze jest stałe podnoszenie poziomu prowadzonych zajęć szkoleniowych. Stąd pytamy Was o różne tematy.