Strona główna » Trening ma rozwijać
blog

Trening ma rozwijać

Trening ma rozwijać… Dokładnie tak, jak jest w tytule, trening ma rozwijać nie tylko ćwiczącego ale także prowadzącego. Każda forma treningu wnosi dużo, o ile jest wcześniej zaplanowana. Trenując Karate można przyjść na zajęcia i po prostu wykonywać jedynie to, co instruktor wymaga.

Można jednak się nieco więcej zaangażować. Warto poznać, czym pachnie nauczanie. Może trochę swojej inwencji i podczas zajęć chwila na to, by popróbować swoich sił w nauczeniu koleżanki lub kolegi, jednego wybranego elementu.

To nie tylko nauka kogoś. To przede wszystkim bardzo dobra forma utrwalenia materiału oraz nauka komunikowania się. Jak łatwo zauważyć, podczas zajęć wiele osób wysyła komunikaty. Tylko ile osób jest w stanie takie komunikaty przyjąć? – mówi sensei Mirosław Pawliński

Podczas ostatnich zajęć we Włochach mogliśmy spróbować, jak takie zajęcia się prowadzi. Jeden do jednego. Krótkie 25 minut… a i tak przyniosło „uczącym” dużo kłopotów. Pokazało bowiem, czy dana osoba zna materiał, czy nie. Oczywiście z najniższego stopnia.

Stopień jest stopień. Bez względu na wiek. Masz 10 kyū to znaczy, że w momencie zdawania egzaminu znałeś ten materiał. Teraz możesz to po prostu udowodnić.

1 komentarz

kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Subskrybuj Nasz Biuletyn