Trening Karate, to nie tylko technika. Wszak ruchu można się nauczyć bardzo szybko. Choć jednym osobom zajmuje to kilka chwil, innym całe lata. Nie mniej w treningu Karate-dō (co zawsze podkreślamy: Karate i Karate-dō to zupełnie inne tematy – choć mają kilka wspólnych), ważne jest wykonanie techniki z pełną świadomością swojego ciała.

Patronat

Być może wydaje się to proste, ale jak przekonali się ćwiczący w UKS Karate-dō w Warszawie, gdzie treningi prowadzi sensei Mirosław Pawliński 2 dan, proste jest tylko wtedy, kiedy o tym mówimy.

Kiedy rozpoczyna się nauka ruchu już nic nie jest takie samo.Pomijając technikę warto skupić się również na aspekcie kultury fizycznej.

Świadomość swoje zdrowia i utrzymania go…  najczęściej jest obok „nas”. Daje się to zauważyć w grupie najmłodszej wiekowo. Ze starszymi jest o wiele łatwiej.

Ippon-zuki trenuje Ernest

Więcej o zależnościach: zdrowie, kultura fizyczna i trening Karate-dō – już podczas zbliżającego się zgrupowania letniego. Sesshin w tym roku zaczynamy dzień po zakończeniu roku szkolnego!

UKS Karate-dō w Warszawie działa od blisko 15 lat. Przez cały czas współpracuje z Urzędem Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, Biurem Sportu oraz wieloma szkołami i przedszkolami.