Tarcze w użyciu!

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]T[/mks_dropcap]arcze w użyciu!… dobrze, że nie my :–)). Podczas „kursu samoobrony dla kobiet” realizowanego przez Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy odbyły się zajęcia poświęcone na poznanie swojej siły i możliwości, kiedy pojawia się determinacja w działaniu. Podczas tych zajęć przydały się tarcze, które zdrowo … dostały za swoje :–)).

Kiedy ćwiczymy dźwignie, to uważamy by mimo wszystko naszemu partnerowi nic się nie stało. Kiedy mamy do wykorzystania przyrządy treningowe typu tarcza, właściwie możemy wszystkie ćwiczenia wykonywać wykorzystując pełną siłę.

Panie przekonały się dość szybko, że posiadają siłę zdatną do pokonania przeciwnika, kiedy na szali jest zdrowie lub życie. Do tego „wrzask”, który był ćwiczony na zajęciach wcześniejszych… i już. Nic dodać i nic ująć.

Uderzenia, pchnięcia, kopnięcia i dodatkowo łokcie. Wszystko można używać, kiedy mamy ratować swoje życie. A panie podczas tych zajęć wykazały się niezwykłym zaangażowaniem i… co ważne, humorem.

 

Szkolenie prowadzą instruktorzy Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami: Konrad Ciszewski i Mirosław Pawliński. A gościem tych zajęć był Paweł Jabłonowski.