Stopień trudności

Stopień trudności w treningu Karate jest zawsze dostosowany do osób ćwiczących. Ich wiek, możliwości psychomotoryczne, postrzeganie świata dookoła. To tylko niektóre z tematów związanych z nauką techniki. Wszak technika to nie tylko ruch.

- współpraca -

W warszawskim klubie staramy się wprowadzać innowacyjne rozwiązania treningowe, by ćwiczący mieli możliwość jeszcze lepiej, dokładniej i ze zwiększoną świadomością poznawać Karate. Technika nie jest wszystkim.

Jak się okazało, trening kumite, podstaw w trójkach, jest ogromnym wyzwaniem dla każdego ćwiczącego. Nie ma znaczenia wiek. To właśnie w tym ćwiczeniu uwidacznia się strach przed przeciwnikiem. Dlaczego?

Jest wiele czynników wpływających na nasze zachowanie podczas opanowywania poszczególnych partii materiału. Jak jednak okazało się na końcu zajęć, podczas krótkich pokazów,, praktycznie każda trójka opanowała swoją część materiału. Michał, Atena i Marcin, jako najmłodsi… zaprezentowali może mniej dokładnie od strony technicznej, ale za to widać, ze zrozumieli cel ćwiczenia. A oto w sumie chodzi.

Podobnie ze wszystkimi starszymi…

Uczniowski Klub Sportowy w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy działa od blisko 15 lat. Na stałe współpracuje z Urzędem Dzielnicy Włochy.