Samoobrona dla kobiet na czasie #zostanwdomu

Tak to się robi we Włochach!

Samoobrona dla kobiet w czasie #zostanwdomu… treningi oczywiście są zawieszone. Nie mniej kurs ruszy dalej, jak tylko będzie to możliwe. Przypominamy, że mamy opracowany specjalnie dla Pań program kursu, który uwzględnia wiele różnych aspektów.

Nie tylko samą technikę samoobrony, ale także zachowania podczas ataku przeciwnika spowodowanego agresją lub przemocą. Zwróćcie uwagę, że agresja i przemoc również zmieniły swoje oblicze, ale to już inny temat.

Samoobrona jest ważna także zupełnie z innych powodów, o których wspominały nasze uczestniczki zajęć. Przedstawiamy Wam opinię Urszuli:

Samoobrona dla kobiet to zajęcia, na które powinna się wybrać każda z nas. Uczymy się na nich pewności siebie i zachowania w obliczu zagrożenia. Pokazują, że nie liczy się siła i nie potrzebna jest walka aby wyjść z opresji.

Nasze zachowanie, ubiór może prowokować z czego nie zdajemy sobie sprawy więc tylko tu dowiemy się, jak postępować i reagować na zaczepki, że nie zawsze konieczna jest ucieczka (co na wysokich obcasach nie jest łatwe). Dowiemy się, jak użyć naszego głosu ( wrzask)  który może zdekoncentrować napastnika, a nam dać cenną chwilę na reakcję – dodaje Urszula – a i jeszcze jedno, jak odpowiednio upadać aby nie doznać urazu złamania, więc nie groźna nam będzie także mokra podłoga i zimowa ślizgawka 😉

samoobrona

Zajęcia wyrabiają nawyki ruchowe, więc im więcej tym lepiej… Już się nie boję późno wracać do domu, ciemnych miejsc ani zaczepek podejrzanych typów… Szczerze polecam chudych i grubym, młodszym i starszym ponieważ tu nie obowiązują żadne granice. Miła atmosfera, świetny instruktor i fajne kursantki 🙂

Mam nadzieję, że do zobaczenia niedługo… Pozdrawiam Urszula!

Like… samoobrona

Przypominamy, ze kurs samoobrony jest przygotowany przez Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy a zajęcia prowadzą instruktorzy i trenerzy Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.

Już nie możemy doczekać się kontynuacji…