Rozpoczynamy rok szkoleniowy!

  Czy w kolejnym roku realizujecie wyjazd do DŌJŌ Stara Wieś?

  Oczywiście, że tak. Związek Sportowy również nie zmienia zasad udziału w tym wyjeździe. W kolejnym roku wyjazd ten jest w całości finansowany dla uczestników, lecz by dostać się na kolejną edycję, trzeba spełnić szereg punktów. O tym na pewno każdy z instruktorów klubów powiadomi wszystkich ćwiczących.

  Wschód słońca DOJO Stara Wieś 2019

  Słyszeliśmy o zmianie terminu zgrupowania letniego.

  To prawda. Zgrupowanie letnie planujemy jeszcze w trakcie trwania roku szkolnego, czyli po radach ale przed wręczeniem świadectwa. Uważamy, ze jest to dobry czas na realizację takiego wyjazdu. Praktycznie, maksymalnie wykorzystujemy dni na szkolenia.

  Chyba nie wszyscy pojadą?

  Przyznam, że rozmawialiśmy na ten temat wielokrotnie. Doszliśmy do przekonania, że zależy nam na tych, którzy potrafią na koniec poukładać sobie tak wszystko, by nie mieć kłopotów z nauką. Tu nie chodzi o najwyższe oceny w nauce, tylko o starania na  swoje możliwości. W ten sposób na treningach pozostają Ci, którym zależy na Karate.

  gonimy z treningami

  Dużym przeciwnikiem takiego rozwiązania są rodzice, którzy dzisiaj przyprowadzają swoje dzieci na zajęcia dodatkowe, by zagospodarować im wolny czas, by nauczyły się czegoś więcej (np.: języka obcego), zadbały o zdrowie itd. Niestety, nie da się niczego osiągnąć bez odpowiedniego zaangażowania. Bez staranności, cykliczności i konsekwencji w działaniu. Tak jest w naszym życiu.

  W tym roku “rezygnujemy” z osób, które związane są z naszym klubem, ale planują tylko pojawić się na zajęciach jeden raz w tygodniu. Równie dobrze mogą jeść raz dziennie, iść do szkoły na 2 lekcje, iść do pracy by po 15 minutach wyjść. Jakie będą tego konsekwencje, o tym wie każdy. Tylko tyle, że często te proste fakty nie są łączone. Stąd taka mała rewolucja.

  Będzie bolało!

  To też nie jest tak, że kogoś wyrzucamy z klubu. Tylko tyle, że takie osoby przesuniemy do grupy początkującej bez względu na stopień posiadany. I chyba to raczej będzie bolało. Treningi rozpoczynamy już od 9 września. To samo miejsce, te same godziny, wspaniała szkoła, wspaniali ludzie i atmosfera zajęć!