Rozpoczynamy rok szkoleniowy!

  Rozpoczynamy rok szkoleniowy. W UKS Karate-dō w Warszawie wrzesień, jak zawsze jest miesiącem, w którym zachęcamy wiele osób do zainteresowania się treningiem Karate.

  - współpraca -

  Zapisy trwają okrągły miesiąc, a nowa grupa, jak zawsze rozpoczyna swoje treningi od października. To nie oznacza, że nie można we wrześniu po prostu pojawić się na zajęciach i spróbować swoich sił, atmosfery i przekonać się na własnej skórze, czy Karate może być zainteresowaniem na dłużej.

  Przez chwilę mieliśmy okazję porozmawiać z sensei Mirosławem Pawlińskim 2 dan, który już od wielu lat prowadzi zajęcia. Zadaliśmy mu kilka pytań dotyczących zapisów i oczekiwań osób przychodzących na zajęcia.

  Jak przygotowaliście się do nowego roku?

  Prawda jest taka, że nie możemy się już doczekać zajęć. Chcielibyśmy, by treningi trwały cały rok i być może już niedługo się to wydarzy. Wracając jednak do tego roku szkoleniowego, już od kilku lat realizujemy stabilny kalendarz. Na pewno najważniejsze dla wszystkich ćwiczących to stabilne treningi 2 x w tygodniu dla stopni do 8 kyū włącznie oraz 3 x w tygodniu od 7 kyū w górę. Nowością będą szkolenia, które rozpoczynamy od września. Jedna sobota dodatkowo w dōjō od 10:00 do 18:00 dla wszystkich tych, którzy posiadają minimum 7 kyū. Cały dzień na wyższym poziomie, poświęcony jednemu konkretnemu tematowi.

  Sensei Mirosław Pawliński 2 dan

  Ale szkolenia te przygotowuje Związek Sportowy?

  Tak, nie mniej nasz klub jest członkiem Związku i te szkolenia również dotyczą naszych Uke. Zatem raz w miesiącu udział w jednodniowym Sesshin. Już w październiku rozpoczynamy na nowo edycję zabawy plastycznej „Japonia oczami mojej wyobraźni” gdzie z powstałych i nagrodzonych prac zostanie przygotowany kalendarz na 2020 rok. To jest coś, czego nie udało nam się przygotować w latach poprzednich. Teraz już wiemy, jakie popełniliśmy błędy.

  A w grudniu?

  Przede wszystkim zgrupowanie podsumowujące pierwsze miesiące szkoleniowe we wszystkich klubach Związku. Nagrody dla najbardziej zaangażowanych karateka i szkoleniowców. Później, czyli w 2020 roku po raz pierwszy od wielu lat zrealizujemy Sesshin podczas ferii zimowych. Mamy już lokalizację i właściwie wszystkie parametry ustalone.