Rozpoczynamy nowy rok szkoleniowy

Sensei Mirosław Pawliński 2 dan

Zapraszamy do udziału w treningach we wszystkich klubach Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami. W najbliższych dniach poinformujemy dokładnie, który z klubów rozpoczął nabór do nowych grup lub już rozpoczął zajęcia szkoleniowe.

- współpraca -

Jak mówił sensei Mirosław Pawliński 2 dan, prezes Związku Sportowego: To był wyjątkowy rok szkoleniowy, chociażby dlatego, że oprócz treningów przewidzianych w kalendarzu szkoleniowym podjęliśmy się zadania zrealizowania zgrupowania letniego Sesshin, trwającego 10 dni w Brodnicy, którego program został ułożony na  kilka miesięcy wcześniej.

Końcowym efektem dla grupy uczestniczącej w zgrupowaniu było zrealizowanie planowanych egzaminów na poszczególne stopnie szkoleniowe. To znaczy, że wiedza i umiejętności znacząco się zwiększyły. To bardzo dobrze wróży na przyszłość.

W okresie od 15 lipca do końca sierpnia w dwóch klubach uruchomione zostały zajęcia indywidualne, gdzie ćwiczący trochę w innej atmosferze mogli wziąć udział w dalszym szkoleniu. Oczywiście, nie były to zajęcia obowiązkowe, a jedynie możliwość dalszego poznawania materiału.

Jak zauważył sensei Mirosław Pawliński 2 dan, dla wielu osób było to ciekawe doświadczenie, podczas którego odkrywali tematy, wydawałoby się, że już znane i opanowane – zupełnie na nowo.

Co zatem w nowym roku szkoleniowym?

Plan jest bardzo ambitny i realny do wykonania. Mamy nadzieję, że Was on zainteresuje. Trening Karate-dō to nie tylko część merytoryczna związana głównie z treningiem technicznym. To także poznawanie kultury i sztuki, historii i dnia dzisiejszego Japonii. Plan ogólny przedstawia się następująco:

  • wrzesień = rozpoczęcie treningów w klubach
  • wrzesień = Japonia oczami mojej wyobraźni / zabawa plastyczna dla szkół
  • wrzesień = nabór do nowej grupy
  • październik = Dzień Karate / Dzień otwarty klubu w Warszawie
  • listopad = 15 lat klubu w Warszawie / Dzień otwarty klubu w Warszawie
  • listopad = szkolenie z zaproszonym gościem posiadającym stopień 10 dan
  • grudzień = Japonia oczami mojej wyobraźni (wyniki)
  • grudzień = prezentacja i wręczenie BUNSHO Związku Sportowego uczestnikom szkoleń wszystkich klubów

To wszystko w dużym skrócie, ale zapewniamy Was, że to nie jedyne wydarzenia. Rozumiemy również, że największym zainteresowaniem dla Was dzisiaj jest listopadowy gość. Ale o tym już niedługo znacznie więcej. Gość pochodzi z Japonii, tyle możemy powiedzieć … teraz.

Uruchomiliśmy zakładkę KOMUNIKATY, warto tam zaglądać, by być na bieżąco ze wszystkim.