Przede wszystkim wiedza, by utrzymać zdrowie… zawsze o tym przypominamy ćwiczącym w naszych grupach. Bez wiedzy, dobrego przygotowania teoretycznego, trening Karate a zwłaszcza Karate-dō nie jest możliwy. Jeszcze dwie dekady temu można było poświęcić całe zajęcia na trening techniczny i zen.

Dzisiaj już nie jest to możliwe. Chociażby dlatego, że zalewa nas cała masa informacji generowanych cyfrowo. Wystarczy włączyć Internet, by przekonać się, że każdy jest mistrzem i ekspertem w sztukach walki, dietetyce, kulturze fizycznej itd. Odnalezienie informacji tej prawdziwej niestety dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę w Karate, wcale nie jest takie łatwe.

Stąd każdą chwilę, którą możemy poświęcić na omówienie ćwiczeń, wykorzystujemy w całości. O zdrowie mamy dbać i zrozumieć, że mity w Karate, to nie rzeczywistość.

Znane i lubiane ćwiczenia

Często osoby rozpoczynające podpytujemy, dlaczego wcześniej nie próbowały treningu sztuk walki. Zazwyczaj słyszymy odpowiedzi, że nie są rozciągnięci, nie podniosą wysoko nogi itd. Tylko co to ma wspólnego z treningiem Karate? Jak mawia nasz sensei Mirosław Pawliński 2 dan, który prowadzi zajęcia w Warszawie – To Karate jest dla nas, a nie my dla Karate. Można zaakceptować swoje słabości i przekuć je w naszą siłę. Wystarczy wiara, praca i pozytywne nastawienie z odpowiednią wiedzą.

Znane i lubiane ćwiczenia

Efekty mogą zaskoczyć każdego…

A na zakończenie zajęć… Tych przed Halloween nie mogło zabraknąć mandarynek i zdrowej czekolady. Aneta i Janek działają! Bardzo smacznie dziękujemy.

Sssstraszne mandarynki i super dobra czekolada

Nauka i jeszcze raz nauka. Wiedza to podstawa. Edukacja w Karate… Poznawanie siebie… to pierwszy etap. Zrozumienie czym Karate nie jest… jest trochę łatwiej niż odwrotnie. To na co czekasz??? Dołącz do nas! Klub w Warszawie i klub w Płońsku.