Podczas letniego zgrupowania w Brodnicy, zorganizowanego przez Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami odbyły się dwa egzaminy na stopnie dan. Do egzaminu przystąpił sensei Zbigniew Kociński i sensei Mirosław Pawliński.

- współpraca -

Takich egzaminów nie było przez ostatnie 30 lat. Do tej pory w Karate-dō Tsunami najwyższy stopień posiadał sensei Ryszard Murat (2 dan), który na bazie Karate-dō Tsunami założył swój styl “Karate Tsunami” i jako założyciel posiada tam stopień 10 dan.

Sensei Zbigniew Kociński i sensei Mirosław Pawliński trenują Karate-dō Tsunami od 1982 roku. Przez wiele lat obaj prowadzili zajęcia w płońskim klubie. Później sensei Mirosław Pawliński realizował szkolenia między innymi w Łomży (w tamtejszym klubie).

Sensei Mirosław Pawliński 2 dan

Od 1996 roku obaj sensei są współautorami projektu, jakim jest powołanie do życia Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami. To między innymi dzięki ich pracy Związek Sportowy jest tak dobrze przygotowaną organizacją pod względem realizacji celów szkoleniowych…

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w specjalnym wydaniu czasopisma SHODAN.

Na egzamin zjawili się dodatkowo sensei Krzysztof Gorzki 3 dan Shotokan NSKF oraz sensei Mariusz Obrycki 1 dan z dōjō Łomża.

Od soboty 7 lipca 2018 roku najwyższym stopniem w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami jest 2 dan – sensei Zbigniew Kociński. Oczywiście… nie obyło się bez szampana Piccolo oraz życzeń i dużo uśmiechów.

To wspaniałe móc trenować razem z tak fantastyczną grupą osób – mówił sensei Zbigniew Kociński.