Pierwsza pomoc i Karate

Popularne tutaj

Pierwsza Pomoc w Karate to temat, który w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami jest częścią składową wszystkich egzaminów na stopnie uczniowskie. Dodatkowo, co warto wiedzieć, stopnie sensei realizują również kwalifikacje instruktorów pierwszej pomocy.

Szkolenie w Sochocinie poprowadził Piotr Michalczyk, który od roku jest także instruktorem pierwszej pomocy. Całość podzieliliśmy na dwie grupy… bo temat, który był do przećwiczenia po prostu zajmował dużo czasu.

Tego dnia były największe temperatury na dworze. Stąd ćwiczenie przenieśliśmy w starą część szkoły, gdzie mury były grube i jeszcze nie nagrzały się tak silnie.

Udział w szkoleniu z pierwszej pomocy został również zakwalifikowany do części egzaminów teoretycznych, wymaganych od ćwiczących. Stąd… nie trzeba było nikogo przekonywać, że warto znać i wiedzieć wszystko o tym, jak łatwo ratować jest życie…

Gdybyście mieli wątpliwość, to zapraszamy do obejrzenia filmiku, jak robimy masaż serca, kiedy poszkodowanym jest dorosły a udzielającym pomocy… najmłodszy. Zresztą, nie chodzi oto. Ważne są nawyki!!!

Letnie Sesshin w tym roku odbywało się w Sochocinie. Głównym organizatorem był Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami. Udział w zgrupowaniu wzięły osoby z Baboszewa, Płońska i Warszawy.

Poprzedni artykułCudowne chwile
Następny artykułJak to w Kresce
- Advertisement -spot_img

Najnowsze