Pierwsza pomoc dla Agfa Graphics

Maj jest wyjątkowo pracowitym miesiącem. 15 maja nasi instruktorzy przeprowadzili szkolenie dla zespołu firmy Agfa Polska. Ponad 5 godzin wspólnego ćwiczenia. Mega energia i zaangażowanie.

- współpraca -

Całość materiału podzieliliśmy na cztery bloki ćwiczebne kiedy poszkodowany jest nieprzytomny ale oddycha, kiedy nie oddycha i oczywiście użycie defibrylatorów. Kolejna część dotyczyła tematów związanych z przypadkami typu zawał, udar itd. Procedury i jeszcze raz procedury. Jak już się zapamięta podstawowe działania, później jest już automat!

Uczestnicy szkolenia

Najważniejszym jednak tematem, który pojawiał się podczas rozmów jakie odbywaliśmy w trakcie, było zjawisko znieczulicy. Uczestnicy szkolenia sami podawali przykłady, kiedy nikt z obserwatorów nie kwapił się do tego, by zainteresować się kimś, kto wyglądał na potrzebującego pomocy – mówił Mirosław Pawliński instruktor EFR, prezes Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami

Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadziła Karolina Hamlet – instruktor z międzynarodowymi kwalifikacjami EFR, członek komisji EFR działającej przy Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami. Uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy przede wszystkim zdrowia!