Pasy w ruch! Te od dawna znane ćwiczenia pojawiły się w warszawskim klubie po raz kolejny. Jak się okazuje praca z obi (jap. pas) stanowi nie lada wyzwanie. Nie jest to przysłowiowa „guma”, która rozciąga się zwiększając i zmniejszając opór. Tutaj oporem jest przeciwstawianie się partnera ćwiczenia.

- współpraca -

To dosyć trudne ćwiczenie zarówno dla wykonującego, jak i tego który stanowi partnera. Chodzi o dostosowanie obciążenia do wagi i techniki. Wymaga to także pracy, koncentracji i chyba generalnie zrozumienia sensu tego ćwiczenia.

I jak widać na zdjęciach, ćwiczący podeszli do tego z ogromnym zaangażowaniem. Co zyskujemy? Jeżeli wybierzemy odpowiednie ćwiczenia, możemy pracować na siłą, szybkością, refleksem itd. Oczywiście temat zajęć był zupełnie inny, a ćwiczenia z obi odbyły się na koniec treningu…

Nauka i jeszcze raz nauka. Wiedza to podstawa. Edukacja w Karate… Poznawanie siebie… to pierwszy etap. Zrozumienie czym Karate nie jest… jest trochę łatwiej niż odwrotnie. To na co czekasz??? Dołącz do nas! Klub w Warszawie i klub w Płońsku.