Panowanie nad emocjami, zwłaszcza tymi negatywnymi. Jest to temat, którego można się nauczyć. Tak dokładnie wyglądały zajęcia w UKS Karate-dō w Warszawie, gdzie uczestnicy mieli okazję sami przekonać się o tym, jak ciężko jest opanować swoje emocje, zwłaszcza, jak coś nie wychodzi tak jak powinno.

- współpraca -

Rozgrzewkę po raz pierwszy od kiedy rozpoczęła swoje treningi poprowadziła Monika. Trzeba przyznać, że pewne schematy są po prostu „nie zatapialne”… w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Warto poznać podstawowy zestaw ćwiczeń, by później można było go dowolnie modyfikować ale z zachowaniem zasad. Ale o tym więcej może już niedługo…

Rozgrzewka poprowadzona przez Monikę

Trening poprowadził sensei Mirosław Pawliński 2 dan, który od blisko 38 lat zajmuje się tematem Karate-dō. Aby przybliżyć ćwiczącym temat emocji sensei wybrał jeden z układów ćwiczeń, który po nauczeniu zasad należy wykonać w jak najszybszym tempie z zachowaniem wszystkich zasad wykonania poszczególnych technik.

W przypadku pomyłki ćwiczący Uke rozpoczyna cały układ od początku, nawet wtedy, kiedy błąd zostanie zrealizowany w ostatniej technice układu.

Nauka i jeszcze raz nauka. Wiedza to podstawa. Edukacja w Karate… Poznawanie siebie… to pierwszy etap. Zrozumienie czym Karate nie jest… jest trochę łatwiej niż odwrotnie. To na co czekasz??? Dołącz do nas! Klub w Warszawie i klub w Płońsku.