Panowanie nad emocjami, zwłaszcza tymi negatywnymi. Jest to temat, którego można się nauczyć. Tak dokładnie wyglądały zajęcia w UKS Karate-dō w Warszawie, gdzie uczestnicy mieli okazję sami przekonać się o tym, jak ciężko jest opanować swoje emocje, zwłaszcza, jak coś nie wychodzi tak jak powinno.

Patronat

Rozgrzewkę po raz pierwszy od kiedy rozpoczęła swoje treningi poprowadziła Monika. Trzeba przyznać, że pewne schematy są po prostu „nie zatapialne”… w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Warto poznać podstawowy zestaw ćwiczeń, by później można było go dowolnie modyfikować ale z zachowaniem zasad. Ale o tym więcej może już niedługo…

Rozgrzewka poprowadzona przez Monikę

Trening poprowadził sensei Mirosław Pawliński 2 dan, który od blisko 38 lat zajmuje się tematem Karate-dō. Aby przybliżyć ćwiczącym temat emocji sensei wybrał jeden z układów ćwiczeń, który po nauczeniu zasad należy wykonać w jak najszybszym tempie z zachowaniem wszystkich zasad wykonania poszczególnych technik.

W przypadku pomyłki ćwiczący Uke rozpoczyna cały układ od początku, nawet wtedy, kiedy błąd zostanie zrealizowany w ostatniej technice układu.

Nauka i jeszcze raz nauka. Wiedza to podstawa. Edukacja w Karate… Poznawanie siebie… to pierwszy etap. Zrozumienie czym Karate nie jest… jest trochę łatwiej niż odwrotnie. To na co czekasz??? Dołącz do nas! Klub w Warszawie i klub w Płońsku.