Nadchodzi letnie Sesshin, więc treningi w klubach nabierają zupełnie innego tempa. Dużo więcej materiału, oczywiście z zachowaniem głównych zasad co do ilości Zen i Karate. Nie mniej technicznie poprzeczka jest podciągana na każdych zajęciach w górę.

- współpraca -

Jeżeli tylko Uke był obecny na wszystkich zajęciach, to taka zmiana była wyczekiwana, bo całościowo cały materiał był wprowadzeniem do tego typu treningów. Cały materiał, to znaczy metodyka została przygotowana w tym roku w taki sposób, aby osiągnąć określone rezultaty. Dokładnie zaplanowane… każde zajęcia.

Lekkie sprawdzeni odbyło się w warszawskim klubie, gdzie cała grupa, już bez podziału na bardziej zaawansowanych i początkujących, ćwiczyła razem. W ten sposób poziom wyszkolenia najszybciej wyrównuje się.

W najbliższy poniedziałek wchodzimy z powrotem do treningu trójkowego, który nadaje szlif wszystkim dotychczas poznanym i ćwiczonym technikom – mówi sensei Mirosław Pawliński 2 dan.

Sesshin jest zamknięciem roku szkoleniowego i to już po raz ostatni, kiedy realizujemy je w takim terminie. Od przyszłego roku wprowadzamy zmiany, o których Zarząd Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami informował od kilkunastu tygodni.

A jak było na treningu??? Po prostu super. Pełna energia i zaangażowanie wszystkich ćwiczących :–))