Nadchodzi letnie Sesshin, więc treningi w klubach nabierają zupełnie innego tempa. Dużo więcej materiału, oczywiście z zachowaniem głównych zasad co do ilości Zen i Karate. Nie mniej technicznie poprzeczka jest podciągana na każdych zajęciach w górę.

Patronat

Jeżeli tylko Uke był obecny na wszystkich zajęciach, to taka zmiana była wyczekiwana, bo całościowo cały materiał był wprowadzeniem do tego typu treningów. Cały materiał, to znaczy metodyka została przygotowana w tym roku w taki sposób, aby osiągnąć określone rezultaty. Dokładnie zaplanowane… każde zajęcia.

Lekkie sprawdzeni odbyło się w warszawskim klubie, gdzie cała grupa, już bez podziału na bardziej zaawansowanych i początkujących, ćwiczyła razem. W ten sposób poziom wyszkolenia najszybciej wyrównuje się.

W najbliższy poniedziałek wchodzimy z powrotem do treningu trójkowego, który nadaje szlif wszystkim dotychczas poznanym i ćwiczonym technikom – mówi sensei Mirosław Pawliński 2 dan.

Sesshin jest zamknięciem roku szkoleniowego i to już po raz ostatni, kiedy realizujemy je w takim terminie. Od przyszłego roku wprowadzamy zmiany, o których Zarząd Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami informował od kilkunastu tygodni.

A jak było na treningu??? Po prostu super. Pełna energia i zaangażowanie wszystkich ćwiczących :–))