Brak reakcji trenera! Całemu zajściu przyglądała się grupa najmłodszych. W ruch poszły butelki. Grupa zamarła.

- współpraca -

Podczas odbywającego się w Sochocinie w czerwcu zgrupowania Karate, doszło do skandalicznego zdarzenia. Adepci sztuk walki nie opanowali emocji podczas „ustawki”.

Na oczach najmłodszych doszło do brutalnego starcia pomiędzy najbardziej doświadczonymi karatekami. Trener de facto zamiast natychmiast reagować, nagrywał całe zdarzenie. W słowach innych osób wybrzmiało: To skandal, że do tego doszło!

Aktualizacja: To co przeczytałeś i obejrzałeś powyżej, jest częścią wykładów prowadzonych podczas zgrupowania przygotowanego przez Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami. Wykładu, poświęconemu roli słowa pisanego i mówionego w komunikacji z otoczeniem, o tym jak łatwo jest manipulować informacją, jak można pisząc lub mówiąc sterować i wpływać na zachowania słuchacza oraz czytelnika. Wykład ten poprowadził sensei Mirosław Pawliński 2 dan, który na co dzień pracuje jako dziennikarz.

Materiał filmowy umieszczony w tym artykule jest fragmentem zabawy, gdzie trenujący pracują nad koncentracją, refleksem i przy okazji wspaniale się bawią. Informacja prasowa, która została przygotowana przez uczestników na bazie materiału filmowego z tego zgrupowania, ma im uświadomić siłę współczesnych narzędzi komunikacji i ich wpływu bezpośrednio na nich samych.

A co Wy sądzicie o tym wszystkim? Czy chcecie wziąć udział w takich szkoleniach? Wszak trening Karate-dō ma rozwijać nasze kompetencje, naszą wiedzę o świecie nas otaczającym… także. Nie tylko sport i technika Karate. Przede wszystkim świadomość i wiedza.  Zawsze zapraszamy i zachęcamy do naszych grup.