Minęło 7 lat… to dopiero pierwsze siedem lat działania Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®. Można powiedzieć, że okres niemowlęcy mamy za sobą, choć byłoby to niezbyt dobre porównanie. Wydarzyło się tak dużo, że nawet ciężko jest wszystko opisać w dość krótkim poście.

Najważniejsze na dzisiaj, to informacja która zmienia wszystko. Dosłownie… wszystko. Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami® zgodnie z decyzją Urzędu Patentowego RP jest właścicielem nazwy Karate-dō Tsunami®. Stąd w zapisie pojawia się symbol „®”.

Sensei Mirosław Pawliński i gakusei Krzysztof Masiak prezentują zawiłości rozwiązań kihon-kumite podczas zgrupowania letniego w Sochocinie 2019

Oznacza to również, że nazwa Karate-dō Tsunami® otrzymuje pełną ochronę prawną i może być używana tylko za zgodą Związku Sportowego lub kiedy nie narusza jego dóbr.

To praktycznie ostatni krok Związku Sportowego w obszarze prawnym. To także podkreślenie, jak ważne dla Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® jest realizowanie od początku do końca idei „doskonalenia się” zawartych w programie ideowym.

Jak mówi prezes Związku Sportowego – sensei Mirosław Pawliński 2 dan, w ostatnich latach wielokrotnie w stosunku do Związku Sportowego były podejmowane działania mające umniejszyć jego dokonania. Próbowano wręcz wielokrotnie podszywać się pod działania Związku Sportowego oraz kopiowano rozwiązania wprowadzane przez Zarząd.

Sensei Mirosław Pawliński i gakusei Krzysztof Masiak prezentują zawiłości rozwiązań kihon-kumite podczas zgrupowania letniego w Sochocinie 2019

Rejestracja znaku handlowego, przede wszystkim nazwy, ma na celu pełną ochronę wszystkich wspaniałych wartości, które są realizowane przez Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami®. Tym samym od najbliższego miesiąca (grudnia 2019) Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami® rozwija dalsze projekty szkoleniowe.

To ogromny skok jakościowy i ilościowy. Ogromne wyzwanie i zobowiązanie w stosunku do wszystkich tych, którzy byli i są z nami związani – mówi Mirosław Pawliński, prezes Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami®. Do końca listopada zostanie również uruchomiony serwis internetowy karatedotsunami.pl, w którym będzie można znaleźć interesujące materiały – dodaje Mirosław Pawliński

Dla przypomnienia, od wielu lat Związek Sportowy współpracuje z Uczelnią Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie oraz Centrum Integracji Sensorycznej.

Więcej na ten i pozostałe tematy w najbliższym wydaniu KARATE-DŌ TSUNAMI®.

…..

Nauka i jeszcze raz nauka. Wiedza to podstawa. Edukacja w Karate… Poznawanie siebie… to pierwszy etap. Zrozumienie czym Karate nie jest… jest trochę łatwiej niż odwrotnie. To na co czekasz??? Dołącz do nas! Klub w Warszawie i klub w Płońsku.