Metodyka i nic dodać i nic ująć

  [mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]O[/mks_dropcap]statnie zajęcia połączonych grup podczas Lato z Karate, które odbywało się w tym roku w Brodnicy poprowadził senpai Wojciech Modzelewski 2 kyū. To był prawdziwy pokaz opanowania, przygotowania merytorycznego zajęć i ich poprowadzenia.

  - współpraca -

  Wiele osób ćwiczących Karate krytykuje metodykę, jaką stosujemy w Karate-dō Tsunami. Ale prawda jest taka, że to właśnie takie osoby jak Wojciech czy Łukasz są przykładem dojrzałości, kiedy stają na wprost grupy i prowadzą zajęcia.

  Tym razem Wojtek wybrał ćwiczenie, w którym trzeba było skupić się na praktycznym opanowaniu pracy bioder, zwrotów i koordynacji oddechu wraz z wykonywanymi technikami. Kombinacja sama w sobie nie była trudna, nie mniej realne wykonanie w tempie, w którym byłaby możliwość jej opanowania… nawet podczas tych zajęć byłoby niemożliwe.

  Omówienie wszystkich niuansów (przynajmniej tych głównych) tłumaczenie błędów i samo wyjaśnienie całości zostało na koniec ćwiczenia nagrodzone gromkimi brawami. I to by było na tyle.

  Gratulacje Wojtku. Prawdziwa praca i doskonalenie się!