Magiczny czas… nadchodzących Świąt. Na zakończenie grudniowego zgrupowania wszyscy uczestnicy, a nawet więcej… obecni w dōjō wzięli udział w chwili, którą najbardziej lubią najmłodsi. Choinka… była.

Prezenty… były i chwila na rozmowę i życzenia. Przez chwilę sensei Mirosław Pawliński 2 dan złożył życzenia uczestnikom zgrupowania.

To ogromny zaszczyt i przyjemność, że po raz kolejny widzimy się na naszej małej Wigilii – mówił – a życzenia niech będą najbardziej proste. Zdrowia, spełnienia marzeń i obyśmy wszyscy spotkali się w tym i jeszcze większym gronie za rok!

W tym roku Zarząd Związku Sportowego przygotował w formie prezentu materiał, jaki został nakręcony podczas zgrupowania jednego z najbardziej znanych karateka Ilija Jorga 10 dan, założyciela Fudokan.

Przypomnijmy, że Ilija Jorga nosi tytuł Soke, a założenie Fudokan zostało formalnie przypieczętowane przez nieżyjącego dzisiaj sensei Hidetaki Nishiyama, którego studentem był właśnie Ilija Jorga.

Materiał na DVD jest zapisem jednego ze szkoleń zorganizowanego przez Polski Związek Karate Fudokan (aktualnie już nie funkcjonuje), gdzie sensei Ilija Jorga 10 dan tłumaczy bardzo obrazowo, co należy wiedzieć o podstawach Karate, technikach, oddychaniu i wreszcie anatomii i biomechanice. Ze względu na walory, język i świetnie zgrane prezentacje materiał trafił w ręce uczestników zgrupowania.

Wręczenia uczestnikom dokonali: sensei Zbigniew Kociński, deshi Aneta Kurowska i deshi Piotr Michalczyk.