16.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024.

10 kyū | lekcja 13

heisoku-dachi

Heisa-suru = zamknąć,
dachi = pozycja (postawa)
(pozycja zamknięta)

Wykonanie:

Pozycją wyjściową jest np. kiba-dachi. Prawą stopę
dostawiamy do stopy lewej. Stopy razem, nogi
ugięte w kolanach. Staramy się obniżyć środek ciężkości ciała pamiętając o nieoderwaniu pięt od podłoża. Ręce znajdują się w ułożeniu kamae-te. Kręgosłup jest wyprostowany.

Zastosowanie:

Większość technik ręcznych i nożnych. Często
wykorzystywana jest ta pozycja, jako przejściowa
podczas poruszania się w innych pozycjach.

Na zdjęciach poniżej:

Heisoku-dachi widziane podczas wykonania
przez osoby posiadające różne stopnie szkoleniowe.

spot_img
spot_img

Heisoku-dachi, jako pozycja przejściowa do wykonania zwrotu do tyłu.

spot_img

Stopy całą powierzchnia podeszwy dotykają podłoża. Granicą ugięcia stawu kolanowego jest moment, kiedy pięty – za chwilę oderwą się od podłoża.

spot_img

Stopy, łydki, kolana i uda staramy się, by przylegały do siebie.

nowe słowa:

  • Heisoku-dachi = pozycja zamknięta

10 kyū

Wszystkie zaprezentowane tutaj materiały mają na celu zachowanie dziedzictwa Karate-dō Tsunami®. Zaprezentowany materiał w dziale serwisu należy traktować, jako materiał informacyjny – poglądowy. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody zdrowotne, wynikające z samodzielnego treningu, opartego o przedstawiony tutaj materiał. Autorzy wręcz rekomendują wszystkim zainteresowanym zajmowaniem się Karate-dō Tsunami®, bezpośredni kontakt z autoryzowanymi instruktorami, zrzeszonymi w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.

Ważne

Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, DŌJŌ, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować. Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® na ten adres.