10 kyū | lekcja 13
Heisa-suru = zamknąć,
dachi = pozycja (postawa)
(pozycja zamknięta)
Wykonanie:
Pozycją wyjściową jest np. kiba-dachi. Prawą stopę
dostawiamy do stopy lewej. Stopy razem, nogi
ugięte w kolanach. Staramy się obniżyć środek ciężkości ciała pamiętając o nieoderwaniu pięt od podłoża. Ręce znajdują się w ułożeniu kamae-te. Kręgosłup jest wyprostowany.
Zastosowanie:
Większość technik ręcznych i nożnych. Często
wykorzystywana jest ta pozycja, jako przejściowa
podczas poruszania się w innych pozycjach.
Na zdjęciach poniżej:
Heisoku-dachi widziane podczas wykonania
przez osoby posiadające różne stopnie szkoleniowe.
nowe słowa:
- Heisoku-dachi = pozycja zamknięta
10 kyū
Wszystkie zaprezentowane tutaj materiały mają na celu zachowanie dziedzictwa Karate-dō Tsunami®. Zaprezentowany materiał w dziale serwisu należy traktować, jako materiał informacyjny – poglądowy. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody zdrowotne, wynikające z samodzielnego treningu, opartego o przedstawiony tutaj materiał. Autorzy wręcz rekomendują wszystkim zainteresowanym zajmowaniem się Karate-dō Tsunami®, bezpośredni kontakt z autoryzowanymi instruktorami, zrzeszonymi w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami®.
Ważne
Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, DŌJŌ, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować. Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® na ten adres.