Łączenie technik

  Łączenie technik jest jednym z największych wyzwań dla każdego ćwiczącego. Chociażby dlatego, że w wyniku całego procesu szkoleniowego – często ćwiczący zapomina o celach i zadaniach każdej z technik.

  Opanowanie techniki, jako pojedynczego ruchu jest w tym sensie bardzo proste. Później, kiedy mamy łączyć techniki te ruchy wyglądają już zupełnie inaczej. Jeszcze większa różnica występuje, kiedy wykonujemy te techniki sami i z czasem pojawia się jeden przeciwnik (partner) podczas treningu.

  Oczywiście, idąc dalej… łączenie technik, nawet podobnych kombinacji w odniesieniu do np. trzech przeciwników… jest jeszcze trudniejsze.

  Łączenie technik podczas treningu kihon-kumite

  Optymalizacja ruchu, przepływu energii, jū (jap. miękkość) i go (jap. twardość), na końcu techniki shunkan (jap. przytrzymanie), to wszystko w połączeniu z kokyu (jap. oddychanie). Jeżeli dołożymy do tego nasz umysł, to okazuje się, ze są to niezwykle trudne zadania.

  Tematy te pojawiają się we wszystkich klubach Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami. Są one jednak dostosowane do możliwości ćwiczących.

  Wiedza związana z kulturą fizyczną jest dzisiaj znacznie bardziej rozbudowana, niż wiele lat temu. Nauka przynosi coraz więcej informacji o nas, naszym organizmie. Warto wiedzieć więcej…