Kwalifikacje kadry

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zawody typu instruktor sportu i wszystkie stopnie trenera należą do zawodów uwolnionych. Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami działając dla dobra przede wszystkim ćwiczących w poszczególnych klubach, przyjął z dniem 1 maja 2019 roku Uchwałę dotyczącą wprowadzenia kwalifikacji zawodowych dla wszystkich instruktorów i trenerów prowadzących regularne zajęcia w klubach należących do Związku Sportowego.

Kwalifikacje te są związane z aktualną aktywnością danego instruktora/trenera oraz udziałem w kształceniu i doskonaleniu zawodowym realizowanym przez Związek Sportowy. W ten sposób, każdy z ćwiczących w poszczególnych klubach może być pewny, że szkolenie odbywa się według standardów, metodyki oraz założonego systemu szkolenia przyjętego w Związku Sportowym dla wszystkich klubów tego Związku.

Sensei Zbigniew Kociński 2 dan, wiceprezes Związku Sportowego

Asystenci:

Zgodnie z podjęta Uchwałą osoby posiadające stopnie szkoleniowe 6-4 kyū automatycznie przechodzą do grupy asystentów. Do ich zadań należy:

  • Aktywne uczestniczenie we wszystkich treningach, które odbywają się w macierzystym dōjō
  • Pomoc i opieka nad osobami, które rozpoczynają swoją przygodę z Karate-dō
  • Realizacja części szkoleniowej, głównie z grupą początkującą – pod okiem głównego szkoleniowca klubu

Instruktorzy:

(wkrótce)

Trenerzy:

(wkrótce)


UWAGA: Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, Dōjō, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować.

Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami na ten adres.

Gold Sponsor

Współpraca

Patronat

Współpraca