Kolejna niespodzianka miała miejsce w środę. W warszawskim klubie pojawił się po raz kolejny sensei Zbigniew Kociński 2 dan, który punktualnie o godzinie 18.00 rozpoczął zajęcia szkoleniowe. Sensei Zbigniew Kociński jest wice prezesem Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami.

Trening rozpoczął się punktualnie a obecność dwóch sensei jest nie lada zaskoczeniem dla ćwiczących. Sensei Zbigniew Kociński przejął grupę do 7 kyū włącznie, z którą bardzo dokładnie przećwiczył wybrane fragmenty materiału. Nacisk położył na dokładność wykonania i zrozumienie poszczególnych technik. Oczywiście, nie mogło zabraknąć treningu kihon-kumite oraz ćwiczeń kondycyjnych.

W tym czasie sensei Mirosław Pawliński poprowadził szkolenie dla stopni 5 kyū. Gakusei Marta i Jan przygotowują się do najtrudniejszego egzaminu pod względem technicznym, jakim jest 4 kyū. Techniki ręczne, nożne, podcięcia i wreszcie zastosowanie w kumite.

Cały trening odbywał się w dużym tempie. Dawka energii, zaangażowanie ćwiczących i efekty było widać na koniec, kiedy wybrane osoby miały zaprezentować to, co podczas zajęć poznawały.

Sensei Zbigniew Kociński 2 dan

To ogromna przyjemność móc z Wami spędzić trochę czasu – mówił sensei Zbigniew. – Widać, że treningi traktujecie bardzo poważnie i Karate jest dla Was wspaniałą przygodą.

Na zakończenie sensei Zbigniew zaprosił ćwiczących z warszawskiego klubu, by pojawili się na zajęciach w Płońsku. Zapewne tak będzie :–))

UKS Karate-dō w Warszawie obchodzi swoje 15 lat istnienia. Od samego początku współpracuje z Urzędem Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, Biurem Sportu oraz przedszkolami i szkołami z Dzielnic Włochy i Ursus. Instruktorzy tego klubu prowadzą między innymi kursy samoobrony oraz szkolenia z pierwszej pomocy.