PROGRAM SZKOLENIA | Karate-dō Tsunami

Związek Sportowy nie ogranicza swojego działania tylko i wyłącznie do zakresu prowadzenia szkoleń i tematyki Karate-dō. Już samo to, że używamy słów „Karate-dō” a nie „Karate” jest dużym wyzwaniem. Choć to tylko dwie litery w jednym słowie, to jednak stanowią one o tym, co sobą reprezentują.

O Karate-dō możemy śmiało powiedzieć, że osoba zajmująca się tym tematem rozwija się (samodoskonali) w różnych obszarach: społecznym, sportowym, zdrowotnym itd. W ten sposób trening Karate jest uzupełniony całą ogromną wiedzą zgodnie z rysunkiem zamieszczonym poniżej.

Schemat góry lodowej

Wyobraźmy sobie, że obrazek to góra lodowa, której tylko kilka % wystaje ponad taflę wody. To co wystaje skrywa słowo Karate.

To co poniżej tafli wody, to właśnie Karate-dō. I choć jest obszar wspólny, to jednak Karate-dō obejmuje swoim obszarem znacznie więcej, coś co daleko wykracza po za ruch naszego ciała. Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami zajmuje się od samego początku Karate-dō, którego poznanie w całości praktycznie nie jest możliwe przez całe nasze życie.

Dlatego metodyka szkolenia pozwala na świadomy wybór przez ćwiczącego, całej grupy lub tylko jednego tematu, który tylko danego ćwiczącego interesuje. Takie rozwiązanie istnieje tylko i wyłącznie w Karate-dō Tsunami.


UWAGA: Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, Dōjō, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować.

Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami na ten adres.

Gold Sponsor

Współpraca

Patronat

Współpraca