14.9 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024.

Karate-dō Tsunami®

Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami® jest organizacją powstałą w 2012 roku, która nie posiada żadnych powiązań z klubami, instruktorami i osobami zajmującymi się Karate Tsunami. Kadrę Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® stanowią osoby związane z Karate-dō od blisko 40 lat.

Więcej o…

Karate-dō Tsunami® swoje początki miało pod koniec lat 70. poprzedniego wieku. Nikt wtedy nie przypuszczał, że garstka instruktorów w Polsce, podejdzie do tematu “doskonalenia się” w sposób łamiący skostniałe rozwiązania i wieloletnie podziały, animozje i kłótnie. Nie da się prawdziwie “doskonalić”, jednocześnie ograniczając studentowi możliwości poznania spektrum tego, co znajdujemy pod nazwą “sztuki walki”.

Karate-dō Tsunami® to podejście do tematu “doskonalenia się” bliskie filozofii Kongo-zen. Doskonalimy ciało i umysł. Idealnym narzędziem do doskonalenia ciała jest trening Karate, który pozwala na utrzymanie sprawności aparatu ruchu na wiele lat. Przy okazji profilaktycznie dbamy o utrzymanie zdrowia, kondycji, polepszając wydolność pracy serca i płuc, dotleniając nasz umysł. Zróżnicowane ćwiczenia pozwalają utrzymać również gibkość, zwinność, szybkość i siłę. Regularny trening staje się częścią życia.

Ma wpływ na postrzeganie otaczającej nasz rzeczywistości, zachęcając do zdobywania wiedzy i kompetencji z różnych obszarów, których do tej pory nie posiadaliśmy. W ten sposób zmieniamy jakość naszego życia. Zwracamy uwagę na każdą upływającą sekundę naszego życia. Pomagają w tym ćwiczenia zen. To część naszego doskonalenia umysłu.

Zmiana jakości życia dotyczy tego, na co posiadamy bezpośredni wpływ. Tu i teraz. Wokół siebie. Dla rozpoczynających swoją przygodę z Karate-dō Tsunami® jest dużym zaskoczeniem, że w obszarze treningu, właściwie każdy jego element można bezpośrednio przełożyć na naszą codzienność. Dokładnie tym – jest Karate-dō Tsunami®.

Czym Karate-dō Tsunami® nie jest? Karate-dō Tsunami® nie jest nowym, kolejny stylem (szkołą) Karate, jak twierdzi wielu “wybitnych mistrzów”. Nikt na nowo nie wymyślał “koła”. Byłoby to zupełnie bez sensu. Karate-dō Tsunami® nie jest również związane z treningiem odmiany sportowej Karate.

Karate-dō Tsunami®

Ważne

Niejednokrotnie zdarza się, że nieautoryzowane kluby lub instruktorzy powołują się na współpracę ze Związkiem Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami® lub realizację jednego z autorskich projektów: Inwestujemy w młodzież, Stop agresji i przemocy, Naucz się bronić, DŌJŌ, Biegamy, Karate-dō łączy pokolenia oraz Uczymy ratować. Autoryzację instruktora, klubu lub realizowanego projektu można sprawdzić przesyłając zapytanie do biura Związku Sportowego Polska Federacja Karate-dō Tsunami® na ten adres.