Jednodniowe Sesshin w Warszawie odbyło się 9 listopada. To pierwsze z całej serii szkoleń, które Związek Sportowy Polska Federacja Karate-dō Tsunami® przygotował. Kolejne takie szkolenie odbędzie się w grudniu i tak aż do czerwca 2020 r.

- współpraca -

Uczestnikami zgrupowania byli ćwiczący z Bydgoszczy, Płońska, Sierpca i Warszawy. Choć termin był początkiem długiego weekendu, mimo wszystko w szkoleniu wzięło udział ponad 20 osób. Całość zajęć z osobami posiadającymi stopnie szkoleniowe Karate-dō Tsunami® poprowadził sensei Krzysztof Lewandowski 1 dan. Grupę początkującą zgodnie z zasadami przyjętymi w Związku Sportowym, poprowadził gakusei Jan Leszczyński 5 kyū.

Zatem od początku, czyli oddychania, koncentracji, techniki, biomechaniki po ćwiczenia z zakresu kihon-kumite i oczywiście zazen. Praktycznie całość podzielona na krótkie bloki treningowe rozdzielone wykładami i dyskusją ćwiczących.

W całości ćwiczeń brali również udział sensei Zbigniew Kociński 2 dan oraz sensei Mirosław Pawliński 2 dan.

Podczas z jednej z dyskusji sensei Mirosław Pawliński 2 dan zaznaczył, że największą wartością dla ćwiczących jest możliwość udziału w treningach prowadzonych przez różnych instruktorów. Czasami wręcz ćwiczących… z wyższymi stopniami. To powoduje, ze czasami te same tematy podane przez inną osobę są szybciej i łatwiej przyswajalne przez Uke.

Brak kultu mistrzów… jedna z podstawowych zasad zawartych w programie ideowym Karate-dō Tsunami®… ale co było, co ćwiczyliśmy i jak wspaniale spotkać się w dōjō w sobotę… nieco więcej w Biuletynie KARATE-DŌ TSUNAMI, który właśnie jest przygotowywany.

Ogromne podziękowanie dla Przedszkola 419 w Warszawie !!!