23 marca rozpoczęliśmy oficjalnie realizację IV edycji Dōjō. W Starej Wsi pojawiło się w sumie 25 osób. To wyjątkowe miejsce na mapie nie tylko Polski, ale także Europy. Stylizacją podobne do małej japońskiej wsi.

Patronat

Praktycznie, ośrodek szkoleniowy położony na wzniesieniu, gdzie na szczycie stoi budynek treningowy Dōjō, a tuż poniżej znajduje się kilkanaście domków kilku osobowych, urządzonych w stylu japońskim.

Całość tworzy klimat, jaki praktycznie nie ma sobie podobnych w całej Europie. Dla nas, to była już IV edycja realizacji projektu Dōjō, o którym wielokrotnie przypominamy wszystkim ćwiczącym w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami.

W tej edycji wzięli udział członkowie klubów z Płońska, Wrocławia i Warszawy a gościem specjalnym był hanshi Tomasz Piotrkowicz 8 dan.

Pierwszy dzień był już niezwykle pracowity. W Dōjō pojawiliśmy się wszyscy około 12.00… mając na uwadze, by wszyscy uczestnicy tego szkolenia mogli zobaczyć w jakim miejscu się znajdują.

Tuż przed godziną 13.00 rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia. Ponieważ w tej edycji uczestnikami były dwie grupy szkoleniowe, dlatego od samego początku podzieliliśmy ich tak, by mogli jak najwięcej się nauczyć.

Grupę z 10 kyū wziął pod swoją opiekę szkoleniową sensei Zbigniew Kociński 1 dan Karate-dō Tsunami, a z wyższymi stopniami sensei Mirosław Pawliński 1 dan Karate-dō Tsunami.