23 marca rozpoczęliśmy oficjalnie realizację IV edycji Dōjō. W Starej Wsi pojawiło się w sumie 25 osób. To wyjątkowe miejsce na mapie nie tylko Polski, ale także Europy. Stylizacją podobne do małej japońskiej wsi.

- współpraca -

Praktycznie, ośrodek szkoleniowy położony na wzniesieniu, gdzie na szczycie stoi budynek treningowy Dōjō, a tuż poniżej znajduje się kilkanaście domków kilku osobowych, urządzonych w stylu japońskim.

Całość tworzy klimat, jaki praktycznie nie ma sobie podobnych w całej Europie. Dla nas, to była już IV edycja realizacji projektu Dōjō, o którym wielokrotnie przypominamy wszystkim ćwiczącym w Związku Sportowym Polska Federacja Karate-dō Tsunami.

W tej edycji wzięli udział członkowie klubów z Płońska, Wrocławia i Warszawy a gościem specjalnym był hanshi Tomasz Piotrkowicz 8 dan.

Pierwszy dzień był już niezwykle pracowity. W Dōjō pojawiliśmy się wszyscy około 12.00… mając na uwadze, by wszyscy uczestnicy tego szkolenia mogli zobaczyć w jakim miejscu się znajdują.

Tuż przed godziną 13.00 rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia. Ponieważ w tej edycji uczestnikami były dwie grupy szkoleniowe, dlatego od samego początku podzieliliśmy ich tak, by mogli jak najwięcej się nauczyć.

Grupę z 10 kyū wziął pod swoją opiekę szkoleniową sensei Zbigniew Kociński 1 dan Karate-dō Tsunami, a z wyższymi stopniami sensei Mirosław Pawliński 1 dan Karate-dō Tsunami.